Zpráva

Krajští radní: Knížecí cesta na Pustevnách se musí opravit

Pět kilometrů dlouhá Knížecí cesta, která spojuje obec Trojanovice s Pustevnami, se bude opravovat.

Rekonstrukci oblíbené turistické spojnice chce z velké části zaplatit Moravskoslezský kraj. Krajští radní doporučili zastupitelům, aby na stavbu „přiklepli“ 6milionovou dotaci.

Komunikace, kterou Trojanovice převzaly od Moravskoslezského kraje před dvěma roky, je ve špatném technickém stavu. Obec investovala do jejího odvodnění asi 600 tisíc korun, ale celková oprava je nad jejími finančními možnostmi. Proto požádala kraj o pomoc s financováním.

„Pokud chceme, aby lidé přijeli do Beskyd, musíme tu cestu nechat spravit. Knížecí je samá díra, to je na ostudu. Ale hlavně jde o bezpečí turistů, lyžařů, cyklistů i koloběžkářů. Počítám s tím, že po kvalitním povrchu z Pusteven do Ráztoky by se mohli projet už o prázdninách. Rekonstrukce by měla trvat do konce června,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

„Knížecí cesta má strategický význam pro rozvoj turistiky v Moravskoslezském kraji. Ročně po ní projde přes 150 tisíc lidí. Stále více sportovců ji sjíždí na lyžích, na kole či koloběžkách a je důležité, aby pro své aktivity měli dobré podmínky a zázemí,“ dodal náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.


1. června 2017
frame-scrollup