Zpráva

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se konalo krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů

Krajské finále dopravní soutěže mladých cyklistů se ve dnech 25. a 26. května 2017 uskutečnilo v prostorách dětského dopravního hřiště ve Frenštátě pod Radhoštěm. Sportovní a vědomostní soutěž byla rozdělena do dvou kategorií podle věku.

Moravskoslezský kraj byl stejně jako v ostatních letech pořadatelem krajského finále Dopravní soutěže mladých cyklistů. Zázemí pro konání letošního finále nalezl Moravskoslezský kraj opět na dětském dopravním hřišti ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Jedná se o soutěž s dlouholetou a bohatou tradicí, která představuje jednu z nejatraktivnějších a nejúčinnějších forem dopravní výchovy dětí a mládeže, neboť zúčastněným umožňuje aplikovat teoretické znalosti dopravních předpisů v praxi a zvládat tak reálné situace, kterým jsou či budou jako účastníci silničního provozu vystavováni. O významu soutěže svědčí také zapojení mnoha subjektů – ať již orgánů veřejné správy či dalších institucí, jejichž činnost je s bezpečností silničního provozu spojena. Samotná soutěž probíhá postupovou formou od základních přes okrsková, okresní a krajská kola až po republikové finále, z něhož vzejdou účastníci vrcholného mezinárodního kola.

V našem kraji tak v mladší kategorii stejně jako loni i letos zvítězili žáci Základní školy Krnov (Smetanův okruh 4), na druhém místě se umístila Základní škola Jiřího z Poděbrad, Frýdek-Místek a třetí příčku obsadila Základní škola Odry (Pohořská 8). Ve starší kategorii zlato vybojovala, stejně jako v I. kategorii, Základní škola Krnov (Smetanův okruh 4), druhé místo patřilo Základní a mateřské škole Ostrava – Hrabůvka (A. Kučery), bronz si odnesla Základní škola s polským jazykem vyučovacím, Český Těšín.

Vítězná družstva obou kategorií postupují do celorepublikového finále, které se letos bude konat od 13. do 15. června v Táboře.

Dopravní soutěž vyhlašuje Ministerstvo dopravy ve spolupráci s krajskými koordinátory BESIP. Okrsková, okresní kola a krajské kolo každoročně finančně zajišťuje Moravskoslezský kraj, který se prostřednictvím Krajského úřadu Moravskoslezského kraje podílí i na samotné organizaci krajského finále.