Zpráva

Lady Business Moravskoslezského kraje

Vítězka druhého ročníku Lady Business Moravskoslezského kraje bude vyhlášena 20. dubna.

Dvě desítky žen z celého kraje a z různých oborů podnikání se přihlásily do soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje 2016. Cílem soutěže, která se poprvé konala v roce 2015, je na konkrétních příkladech ukázat, že v Moravskoslezském kraji úspěšně podniká řada žen.

„V těchto dnech probíhá hodnocení přihlášek, posuzují se subjektivní i finanční kritéria. V rámci finančních ukazatelů se hodnotí například rentabilita či míra zadluženosti, u kritérií subjektivních se členové komise zajímají o aktivity firem na zahraničních trzích, jejich strategii či to, jaký důraz podnikatelky kladou na společenskou zodpovědnost,“ upřesnil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

V termínu bylo přihlášeno 20 podnikatelek, z nichž jedna nesplňovala podmínky soutěže, takže o titul Lady Business Moravskoslezského kraje 2016 bude usilovat 19 žen. O prestižní ocenění bude letos usilovat například majitelka firmy zabývající se výrobou a designem skla či soutěžící, která vyrábí kosmetiku. Nechybí ani žena, která podniká v oboru praní, žehlení a mandlování.

Svého zástupce ve druhém ročníku klání moravskoslezských podnikatelek bude mít i obor pohřebnictví. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 20. dubna 2017, vítězná podnikatelka získá i finanční ocenění ve výši 100 tisíc korun.

„Do soutěže se mohla přihlásit podnikatelka, jejíž firma má sídlo v Moravskoslezském kraji a zároveň má podnikatelka v kraji i trvalé bydliště. Další podmínkou pro vstup do soutěže bylo minimálně tříleté působení firmy na trhu, omezili jsme i minimální počet zaměstnanců. Podnikatelka musí zaměstnávat alespoň dva pracovníky ve stálém pracovním poměru,“ říká náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Vítězkou prvního ročníku Lady Business se stala majitelka opavské firmy Eskon Hana Malurová. Prvenství vybojovala mezi 17 přihlášenými podnikatelkami. Firma Eskon se zabývá vytvářením bezkontaktního identifikačního systému, který nabízí řešení identifikace osob a předmětů. „Ocenění v soutěži Lady Business vnímám jako uznání mé dlouhodobé práce a působení v oboru elektro, který je ryze mužským oborem. Současně jej chápu jako ocenění činnosti celé firmy a mých kolegů,“ uvedla po vyhlášení výsledků vítězná podnikatelka.

„Už do prvního ročníku se přihlásily podnikatelky z různých oborů. V některých případech se jednalo o ženy, které úspěšně podnikají v oborech, které bývají spíše doménou mužů,“ uvedla Petra Chovanioková ředitelka Agentury pro regionální rozvoj (ARR), která soutěž vyhlašovanou Moravskoslezským krajem pořádá.


14. března 2017
frame-scrollup