Zpráva

V Havířově slavnostně otevřeli novou výrobní halu švédské společnosti Mölnlycke

Mölnlycke v průmyslové zóně Dukla v Havířově-Dolní Suché slavnostně otevřelo svůj nový závod.

Ten bude stejně jako již fungující provoz v Karviné zaměřen na výrobu jednorázových chirurgických setů Procedure Pak. Investice v hodnotě 1,8 miliardy korun by měla regionu pomoci s oživením pracovního trhu. Do konce roku 2018 plánuje švédská společnost v kraji zaměstnávat více než 1 000 lidí.

„Jsem rád, že se u nás investorům daří, jak ostatně dokazuje další závod společnosti Mölnlycke, která se u nás zabydlela už v loňském roce. Pozitivem je vytvoření dalších pracovních míst v našem regionu, kde v poslední době klesá nezaměstnanost a zastavuje se odliv mladých lidí za prací jinam. To vše může být dobrým signálem i pro další potenciální investory,“ říká Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Společnost Mölnlycke působí již od roku 2002 v Karviné. Přestože v tomto závodě dosahuje produkce milionů jednorázových chirurgických setů ročně, výrobní kapacity firmy nestačily uspokojit neustále rostoucí globální poptávku.

„Chirurgické sety špičkové švédské kvality pomáhají zachraňovat životy po celém světě. O to víc mě těší, že dnes nachází svůj nový domov v regionu, který je po několik let domovem i nám všem,“ uvedl generální ředitel závodů ProcedurePak v České republice Emmanuel Chilaud na začátku slavnostního ceremoniálu.

frame-scrollup