Zpráva

Moravskoslezský kraj podpoří oblastní destinační společnosti

Rozvoj cestovního ruch v regionu podpoří kraj téměř pěti miliony korun.

Krajští zastupitelé dnes (16. března) rozhodli o poskytnutí dotací destinačním společnostem, které podaly projekty do dotačního programu Podpora systému destinačního managementu turistických oblastí pro období 2017 – 2018.

Dotační program vyhlásil kraj letos v lednu „K vyhlášení nás vedla skutečnost, že v České republice stále nebyl a v dohledné době asi ani nebude přijat zákon o cestovním ruchu, který by garantoval financování ze státního rozpočtu, přestože cestovní ruch je důležitou oblastí, která má viditelný dopad na HDP. Bez finanční podpory nemohou destinační společnosti kvalitně propagovat Moravskoslezský kraj,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Kraj nyní díky dotačnímu programu podpoří celkem pět projektů destinačních společností. „Do poloviny příštího roku spatří díky dotacím světlo světa několik nových informačně-propagačních tiskovin, mediálních kampaní i famtripů pro cestovní kanceláře, které prodávají zájezdy do Moravskoslezského kraje,“ uvedl náměstek Jan Krkoška. Dodal, že finance poslouží také vzniku nových a rozvoji stávajících produktů cestovního ruchu.

Dotace pomohou destinačním managementů turistických oblastí Moravskoslezského kraje (Beskydy-Valašsko, Jeseníky-východ, Opavské Slezsko, Poodří - Moravské Kravařsko a Těšínské Slezsko), kterým pomohou zdokonalit služby, aby se návštěvníci v  regionu cítili co nejlépe a dostali maximum informací.


16. března 2017
frame-scrollup