Zpráva

Moravskoslezský kraj získal na veletrhu Holiday World 2017 ocenění od pořadatele

Moravskoslezský kraj byl letos úspěšným partnerem veletrhu Holiday World 2017 v Praze.

Ve stánku s rozlohou 100 m² region prezentoval jednotlivé turistické oblasti a jejich aktuální nabídku v oblasti cestovního ruchu.

Nechyběly ukázky tradičních řemesel a technik – například malba na sklo z oblasti Těšínského Slezska, ruční výroba šperků, předení a výroba látkových panenek z oblasti Jesenicka. Návštěvníci mohli vidět ukázku výroby Štramberských uší a ochutnat další regionální potraviny. Součástí prezentace byly také zajímavé soutěže, kde mohli výherci získat ceny pro celou rodinu. Významným lákadlem byla také ukázka tanců a lidové hudby v podání folklórních souborů Ševčík a Valašský vojvoda.

Štafetu partnerského regionu veletrhu po Jihomoravském kraji přebral letos náš region, který se stal hlavním tuzemským partnerem. Na veletrhu se představily i ostatní kraje České republiky a destinační společnosti, rovněž nechyběli zástupci ze zahraničních zemí. Hlavním zahraničním partnerem byl v letošním roce stát Palestina. Její Excelence, ministryně cestovního ruchu a antických památek Státu Palestina, Ruly Ma´yah se krátce setkala s Janem Krkoškou, náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch. Obě strany si vyměnily zkušenosti v oblasti cestovního ruchu a převzaly od pořadatele cenu za podporu veletrhu, která bude vystavena v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

 


21. února 2017
frame-scrollup