Zpráva

Historický volejbalový úspěch na Gymnáziu ve Frýdlantě nad Ostravicí

8. června 2017

Ve dnech 1. a 2. června se v Liberci odehrálo republikové finále ve volejbale žáků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Dívčímu družstvu Gymnázia ve Frýdlantě nad Ostravicí ve složení Eliška Strakošová, Radka Tobolová, Vendy Zajícová, Míša Čárková, Anežka Faltínová, Katka Kameníková a Míša Zajícová a pod vedením Mgr. Martina Pánka se podařilo dosáhnout vynikajícího výsledku, nejlepšího v dosavadní historii školy – obsadilo nádherné 3. místo.

Cesta k tomuto úspěchu byla trnitá. Vedla přes vítězství v okresním kole a porážku tradičního soupeře, 11. ZŠ ve Frýdku-Místku, přes úspěšné kolo krajské, kdy družstvu vítězství nad soupeřkami z Opavy, Ostravy a hlavně z Nového Jičína zajistilo účast v kvalifikaci na republikové finále 11. května v Olomouci. Zde se utkala nejlepší družstva Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a děvčatům se opět podařilo vyhrát, když porazila ZŠ Okružní Zlín a horkého favorita na postup ZŠ Prostějov.

Republikového kola se zúčastnilo celkem 6 družstev z celé České republiky. Pro Frýdlantské byla cesta do Liberce nejdelší, museli vstávat už ve 3 hodiny. Přesto se jim podařil hned v úvodu vynikající výsledek – ze skupiny postoupili jako druzí a utkali se s vítězem skupiny A Příbramí o postup do finále. Bohužel se na tomto zápase podepsala únava z dlouhého cestování. A přestože děvčata měla velkou vůli i snahu, chyběla trocha toho štěstí, a tak družstvo nakonec po velkém boji podlehlo 2:1. Druhého dne je pak čekal zápas s Rychnovem nad Kněžnou o 3. a 4. místo. Na tento mač se děvčata dobře vyspala, a to bylo na výkonu vidět – suverénním výsledkem 2:0 si zaslouženě vybojovala ono konečné skvělé 3. místo. Anežka Faltínová byla navíc vyhlášena mezi 6 nejlepšími hráčkami turnaje.

Děvčatům děkujeme za výbornou reprezentaci své školy – Gymnázia ve Frýdlantě nad Ostravicí a Moravskoslezkého kraje.

frame-scrollup