Zpráva

Žáci Obchodní akademie v Ostravě-Mariánských Horách získali mezinárodní certifikát English for Business

Obchodní akademie v Ostravě-Mariánských Horách jako jediná škola v Moravskoslezském kraji nabízí možnost přípravy na mezinárodní certifikát z obchodní angličtiny English for Business, který je vydáván britskou obchodní komorou. Zkouška se koná jednou ročně písemnou formou a zájem o její získání každoročně stoupá. Na rozdíl od obecné angličtiny je tato zkouška zaměřená na oblast obchodu.

Mezinárodní certifikát English for Business je součástí Společného evropského referenčního rámce a jeho úspěšné složení je velkou výhodou hlavně pro absolventy obchodních akademií, kteří tím získají doklad o způsobilosti jak ze všeobecné angličtiny, tak i z odborné „business“ angličtiny.

Žáci zkoušku skládali přímo v organizaci Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální, Ostrava, příspěvková organizace, která je zároveň mezinárodním vzdělávacím centrem britské obchodní komory. Všech 50 testovaných žáků certifikát získalo, čímž se škola umístila na vynikajícím 1. místě v rámci České republiky. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy i kraje.


12. června 2017
frame-scrollup