Zpráva

Zahájení Mistrovství Evropy v krasobruslení

Šampionát v krasobruslení v Ostravě byl zážitkem také pro klienty krajských příspěvkových organizací poskytujících sociální služby.

Moravskoslezský kraj, který je partnerem akce, nabídl klientům pobytových sociálních služeb a jejich doprovodům možnost bezplatné návštěvy šampionátu. „Velmi mě těší, že se samotného zahájení i dalších dní mohou účastnit také lidé staršího věku nebo lidé hendikepovaní, kteří k naší společnosti nedílně patří a mohou spoluvytvářet výbornou atmosféru celého mistrovství,“ sdělil Jiří Navrátil, náměstek hejtmana kraje.

 „Jde o krásné gesto našeho zřizovatele, který našemu domovu nabídl možnost účastnit se Mistrovství Evropy v krasobruslení v Ostravě. Jsme rádi, že jsme za naše zařízení mohli fandit sportovcům a užívat krásné atmosféry v duchu velké korporace Moravskoslezského kraje, ke které patříme,“ říká ředitelka organizace Domov Duha Dana Jančálková.

„Celou ledovou plochu jsme měli jako na dlani a užívali si atmosféru plnými doušky. Zúčastnili jsme se krátkého programu žen a nejvíce jsme se těšili na jízdu naší reprezentantky Michaely Lucie Hanzlíkové, které se dostalo velkého aplausu již před jejím úspěšným vystoupením,“ prozradila pracovnice organizace Domov Odry.

První den soutěže provázela skvělá atmosféra i napínavý průběh závodu. Svědčí o tom i reakce klientek Domova Odry, které byly akcí velmi nadšeny. „Bylo to výborné. Nic takového jsem neviděla a je dobře, že to člověk může vidět. Děvčata byla úžasná, je to ale velká dřina. A ta budova a ten shon kolem. Jsem za to moc ráda. Užila jsem si to a teď odpočívám. To chození do těch schodů už pro mě není,“ zhodnotila paní Havlíčková. Paní Jochcová dodává: „Byla jsem moc ráda, protože jsem to naživo nikdy neviděla. To prostředí se mi moc líbilo, jen to bylo dlouho, bolely mě nohy. Ale stálo to za to, bylo to moc krásné. Budu na to vzpomínat, dokud budu žít. Naší reprezentantce jsme drželi palce, aby nespadla a povedlo se to!


26. ledna 2017
frame-scrollup