Blog hejtmana

Býti vzorem

Když ředitelka WHO prohlásila, že by si ostatní regiony v Evropě měly vzít náš model za svůj jako dobrý příklad, tak mne to samozřejmě moc potěšilo. Stali jsme se vzorem.

Když jsem se učil hrát tenis, tak náš klub vlastně neměl trenéra. Jedinou cestou pro mne bylo učit se tím, že jsem se díval na ty úspěšné. Mimochodem byl mezi nimi Ivan Lendl a já sledoval, jak se staví k úderům, jak si přehmatává raketu, jakou má taktiku. To je něco, co platí obecně. Proto jsou univerzity jako Oxford, MIT, Stanford a jiné tak úspěšné. Mají celou řadu osobností, které jsou vzorem svým studentům a ti se pak snaží je napodobit a hlavně udělat věci ještě lépe než jejich učitelé. To je pak největší odměnou pro profesory samotné. Měl jsem vždy radost, když mě můj doktorand překonal v nápadech a píli.

Tento týden proběhla v Ostravě ministerská konference Světové zdravotnické organizace (WHO) a já jsem byl vyzván, abych na jedné z plenárních sekcí měl tak zvanou „keynote speach“, tedy hlavní přednášku. Je to jednak velká čest, ale také velká zodpovědnost, protože stačí málo a skončíte jako „intelektuálně nesmělý“, pokud to nedáte ;-). No a téma? Samozřejmě chytrý region. Je to náš masterplán, jak se věnovat rozvoji kraje v jeho celistvosti s využitím nových přístupů a technologií. Není to jen o apkách pro chytré telefony, ale o komplexním přístupu k našemu rozvoji. Když pak předsedající, ředitelka WHO pro Evropu paní Jakab prohlásila, že by si ostatní regiony v Evropě měly vzít náš model za svůj jako dobrý příklad, tak mne to samozřejmě moc potěšilo. Stali jsme se vzorem. A to je taky náš cíl. „Bo my na to mame“ :-).


16. 6. 2017 • reakce
frame-scrollup