Zpráva

Hejtman kraje se setkal s izraelským velvyslancem

Ve středu 14. června 2017 se hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák setkal s velvyslancem Státu Izrael v České republice J. E. Danielem Meronem.

Izraelský velvyslanec byl do své funkce jmenován v únoru 2017 a jednalo se o jeho první oficiální návštěvu Moravskoslezského kraje a Ostravy.  V rámci svého programu v kraji se J. E. Daniel Meron setká rovněž s primátorem města Ostravy, se členy ostravské židovské komunity a účastní se v Ostravě probíhající konference Světové zdravotnické organizace.

 

„Izrael je známý jako země inovací,  s velvyslancem jsme se proto pobavili také na téma získávání zkušeností při budování inovativní ekonomiky. Izrael  totiž připravuje pro země Visegrádské čtyřky výukové centrum zaměřené na podporu inovativních firem a  na vytváření systémového nastavení podmínek pro efektivní spolupráci univerzit  a firem. Izraelci aplikovaný systém umožňuje tolik potřebný účinný transfer inovací do  průmyslového sektoru. Protože v současnosti vytváříme pracovní skupinu zaměřenou na  start upy, průmysl 4.0 a na spolupráci  univerzit, výzkumných center a inovačních skupin, jednal jsem  s velvyslancem  o možnosti  vyslání zástupců univerzit  a  právě vznikajícího  Moravskoslezského inovačního  centra, s cílem získat praktické zkušeností přímo z centra dění. Takové znalosti vnímám jako zásadní pro budoucí  úspěšný vývoj našeho kraje,“ okomentoval setkání s izraelským velvyslancem hejtman kraje.

frame-scrollup