Zpráva

Nováčci posílili policejní sbor

Devatenáct policistů a policistek slavnostně složilo služební slib a stalo se posilou Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Slavnostního ceremoniálu, který se odehrál v prostorách Vítkovického zámku, se zúčastnil také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, náměstek hejtmana MSK  Jaroslav Kania, ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Tomáš Kužel a náměstek pro vnější službu Radím Daněk.

Tomáš Kužel popřál nováčkům do jejich profesního života mnoho sil a zdaru a poukázal na důležitost tohoto bezpečnostního sboru. Jako příklad uvedl teroristické útoky odehrávající se po celé Evropě. Jsou to právě policisté ze základních útvarů, kteří se na místo dostaví ve valné většině případů jako první a musí být připraveni tuto náročnou situaci zvládnout, ochránit životy spoluobčanů a zamezit dalším ztrátám na životech.

Přání do dalších dnů vyslechli nově přijatí policisté také z úst hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka, který připomenul podporu kraje a vzájemnou spolupráci s Policií České republiky.

Nejmladší nově přijatou posilou jsou devatenáctiletý policista a policistka, kteří posílí řady obvodního oddělení v Havířově a oddělení hlídkové služby v Ostravě. Nejstarším přírůstkem je pak šestačtyřicetiletý policista z dopravního inspektorátu Frýdek-Místek, který již u bezpečnostního sboru v minulosti sloužil.


6. ledna 2017
frame-scrollup