Zpráva

Univerzitní kurz programování zahajují čtyři bývalí horníci z Paskova

Čtyři bývalí horníci dnes udělali poslední krok k zásadní změně kariéry a své budoucí práci v IT. V rámci projektu „Razíme cestu“ nastoupili do intenzivního kurzu v Centru celoživotního vzdělávání na VŠB – Technické univerzitě Ostrava.

Pokud tento tříměsíční kurz úspěšně zakončí, čeká je stáž v oboru, kde se volná místa i na severu Moravy počítají na stovky.

„Třikrát týdně budou dojíždět na univerzitu a čeká je hodně práce doma. Budou se učit jazyky C# a Java, které jsou v současné době nejžádanější, práci s databázemi a webové programování. Věřím ale, že v létě budeme moci do severomoravských IT firem předat první plně připravené absolventy,“ shrnuje náplň kurzu a záměry Petr Červenka z Centra celoživotního vzdělávání VŠB–TUO.

„Původně se myšlence, že by se z horníků mohli stát ajťáci, mnozí smáli. Jak ale ukazuje praxe, není radno tyto lidi, kteří byli zvyklí tvrdě pracovat, podceňovat. Pochopitelně, že je obecně snazší natáhnout ruku a bez vlastního přičinění žádat o pomoc – systém, stát, známé, rodinu. Pokud je však člověk ochoten na sobě pracovat, má před sebou budoucnost bez ohledu na věk. A právě takové lidi v našem kraji potřebujeme,“ říká Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Cesta z dolu do IT není snadná. Bývalí horníci Tomáš Hisem, Jaroslav Muta, Rostislav Rozbroj a Miroslav Adamec už prošli náročným samostudiem, v němž si doplnili znalosti nezbytné k zahájení intenzivního kurzu. „Se všemi jsme mluvili a poznali tak jejich osudy. Celý život se vzdělávali, učili anglicky, Jaroslav Muta získal při zaměstnání titul důlního inženýra. A jen tak se nevzdávají. Tomáši Hisemovi se rozbil notebook a celou přípravu na zkoušky absolvoval na chytrém telefonu. Odvaha a ochota se vzdělávat jsou zjevně skvělými předpoklady pro změnu kariéry v jakémkoli věku,“ dodává Tomáš Ervín Dombrovský ze společnosti LMC, provozovatele portálů Jobs.cz a Prace.cz, která celý projekt iniciovala a financuje.

Projekt Razíme cestu zahájil na konci listopadu úvodní seminář přímo v jedné z lokalit Dolu Paskov, v Chlebovicích nedaleko Frýdku-Místku. Pro velký zájem byl seminář na konci února zopakován. Obou seminářů se celkem zúčastnilo 39 zaměstnanců OKD, sedm z nich pak prošlo následným samostudiem. Zkouškami, nezbytnými pro zahájení intenzivního kurzu, dosud prošli čtyři zájemci, tedy více než 10 procent účastníků vstupních seminářů. Tři horníci, kteří zkoušky zatím nestihli absolvovat, mají možnost složit je před podzimním během kurzu a absolvovat ten.

Vstoupí tak do oboru, který intenzivně hledá posily. Na trhu IT chybějí nejen specialisté a odborníci, ale i juniorní programátoři a kodéři. IT sektor není homogenní prostředí. Podle ČSÚ je z celkových 155 tisíc lidí v IT nejtypičtějších „ajťáků“, tedy analytiků, vývojářů a specialistů na databáze a sítě jen 66 tisíc, tedy 42 procent. Ostatní jsou technici, řídící pracovníci, uživatelská podpora či obchodníci.

Přes všeobecné přesvědčení není v IT vysokoškolské vzdělání nezbytné. Ze 66 tisíc specialistů absolvovalo vysokou školu 55 tisíc; z 62 tisíc techniků má ale vysokoškolský titul jen zhruba třetina, necelých 21 tisíc. Přes 2000 IT techniků dokonce nemají ani maturitu. Šance na vstup do oboru – i z pozice horníka na kodéra nebo programátora – je tak velmi otevřená a možná v jakémkoli věku.


21. dubna 2017
frame-scrollup