Zpráva

Lékárny v krajských nemocnicích budou otevřeny i o státních svátcích

Pacienti, kteří budou potřebovat léky i o státních svátcích, si je budou moci vyzvednout v nemocničních lékárnách krajských nemocnic.

I ve sváteční dny jim budou k dispozici odborníci v lékárnách nemocnic v Karviné-Ráji, Havířově, Orlové, Třinci-Podlesí, Frýdku-Místku, Krnově a Opavě.  

Tuto nově zřízenou službu budou moci pacienti poprvé využít 17. dubna na velikonoční pondělí. Nemocniční lékárny krajských nemocnic budou pak otevřeny i 8. května na Den vítězství, 28. září na Den české státnosti a 26. prosince na 2. svátek vánoční, a to v obvyklé provozní době.

„Chceme rozšířit služby a zkvalitnit péči o naše pacienty. Toto opatření přispěje k lepší dostupnosti lékárenské péče ve dnech, kdy jsou lékárny ve velkých nákupních centrech zavřeny a nemocným jsou k dispozici pouze vzdálené pohotovostní lékárny. Například pacienti z Karvinska tak o státních svátcích nebudou muset jezdit až do lékárny s pohotovostní službou v Ostravě,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.


16. března 2017
frame-scrollup