Zpráva

Nový přístroj ve třinecké nemocnici

Nový přístroj přispěje k podpoře dýchacích cest novorozenců v Nemocnici Třinec, p.o.

Novorozenecké oddělení Nemocnice Třinec, p.o. zakoupilo dýchací přístroj, který pomůže ke zlepšení péče o malé děti, které mají poruchy dýchání. Přístroj v hodnotě půl milionu korun pořídila nemocnice díky příspěvku Nadačního fondu Vítkovice Steel.

"V třinecké nemocnici se v posledních letech rodí 800-900 dětí ročně. V naprosté většině se jedná o zdravé novorozence, kteří jsou ošetřováni spolu s matkou. V několika desítkách případů se však mohou objevit problémy v poporodní adaptaci dětí, zejména poruchy dýchání. V těchto případech je nutná podporta životních funkcí", uvedl přimář dětského oddělení nemocnice Štěpán Rucki.

Jedním z přístrojů, který v takových situacích pomáhá, je přístroj Acutronic Fabian Evolution pro neinvazivní ventilaci novorozenců.

"Jeho funkce spočívá ve vytváření řízeného mírného přetlaku v dýchacích cestách. Přístroj je důležitý pro překlenutí období porušené adaptace dýchacích cest a stabilizaci dýchacích cest" vysvětlil primář Rucki.

"Nový přístroj nahradil původní zastaralý přístroj, který již neměl technickou podporu a jeho nastavení bylo značně zdlouhavé. Na pořízení přístroje v hodnotě půl milionu korun přispěl částkou 484 tisíc korun Nadační fond Vítkovice Steel, zbývajících necelých 16 tisích korun zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů", sdělila tisková mluvčí nemocnice Jolana Filipová.

frame-scrollup