Zpráva

Environmentální výchova

Už poosmé se na kraji bádalo

Právě vyšlo nové číslo osvětového ekologického občasníku Moravskoslezské EVVOlisty

Staň se ilustrátorem ekologických říkanek

Nejlepší studenti kraje a ekologické školy převzali ocenění

Právě vyšly EVVOlisty

Čtení na zimní večery

Moravskoslezský kraj vydal v prosinci letošní druhé, zimní číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Moravskoslezský kraj má nový elektromobil

Elektromobil Nissan LEAF se stal běžným prvkem provozu na území Moravskoslezského kraje. Jeho zapůjčení k vyzkoušení vychází ze vzájemného partnerství kraje a projektu Elektromobilita ČEZ. Města na severu Moravy a ve Slezsku sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší.

Nové číslo časopisu Moravskoslezské EVVOlisty

Moravskoslezský kraj vydal v červnu letošní první a celkově již sedmé číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Publikace Atlas životního prostředí Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj vydal v prosinci aktualizované 2. vydání publikace Atlas životního prostředí Moravskoslezského kraje (pdf, 9540 kB), který podává ucelené informace o složkách životního prostředí Moravskoslezského kraje.

Právě vyšlo zimní číslo časopisu Moravskoslezské EVVOlisty

Moravskoslezský kraj vydal v prosinci letošní druhé a celkově již šesté číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Krajský úřad dále úspěšně pokračuje v zeleném úřadování

Po opětovném prověření a potvrzení certifikace je Krajský úřad Moravskoslezského kraje stále jediným krajským úřadem v naší republice, který má zaveden mezinárodně uznávaný systém řízení přívětivý k životnímu prostředí známý pod zkratkou EMAS.

Čtení nejen na prázdniny - vyšlo nové číslo časopisu Moravskoslezské EVVOlisty

Moravskoslezský kraj vydal v červnu nové číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Čtení nejen na Vánoce

Moravskoslezský kraj vydal v prosinci již čtvrté číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Třídění odpadů je zábava!!

Moravskoslezský kraj vám přináší několik tipů na zábavné a poučné hry s tématikou třídění odpadů.

Krajský úřad získal certifikaci EMAS a ISO 14001 a má ověřené environmentální prohlášení

Po úspěšném ověření zavedeného systému EMAS a potvrzení platnosti informací uvedených v Environmentálním prohlášení (format pdf; velikost 1769kB) ověřovatelem, které je zveřejněno na webových stránkách věnovaným systému EMAS, obdržel krajský úřad od Ministerstva životního prostředí Certifikát EMAS (format jpeg; velikost 1208 kB), ve kterém se potvrzuje jeho zapsání do Registru organizací s ověřeným systémem EMAS jak na úrovni České republiky, tak i na úrovni evropské.

Evropský den bez aut na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje

Do aktivit, pořádaných v rámci každoroční kampaně Evropského týdne mobility*, která probíhá v týdnu od 16. do 22. září a jejíž součástí je také „Den bez aut“, se letos zapojil i Moravskoslezský kraj a jeho krajský úřad, a to akcí „Na úřad bez auta“. Přes 200 úředníků krajského úřadu, což je téměř třetina všech jeho zaměstnanců, se v rámci této kampaně rozhodlo, že 21. 9. 2012 nepřijedou do práce svými auty, ale využijí hromadnou dopravu nebo třeba kolo, in-line brusle či přijdou pěšky. Svým rozhodnutím tak podpoří tuto celoevropskou kampaň, která si čím dál více získává větší oblíbenost a podporu.

Moravskoslezský kraj má jako první v České republice "zelený" krajský úřad s certifikovaným mezinárodně uznávaným systémem řízení EMAS

Na zasedání zastupitelstva kraje ve středu 5. září 2012 ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Jaroslav Soural slavnostně převzal od certifikačního orgánu mezinárodně platné osvědčení EMAS. Vyvrcholilo tak 18měsíční úsilí krajského úřadu o nastavení systému řízení instituce, které je prokazatelně přívětivé k životnímu prostředí.

Právě vyšlo nové číslo časopisu Moravskoslezské EVVOlisty

Moravskoslezský kraj vydal v červenci třetí číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Právě vyšlo druhé číslo časopisu Moravskoslezské EVVOlisty

Moravskoslezský kraj vydal v prosinci druhé číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Místní agenda 21 a principy udržitelného rozvoje v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj se zapojil do procesu místní Agendy 21 a to v rámci projektu „Implementace MA21 a principů udržitelného rozvoje v Moravskoslezském kraji“, na jehož realizaci získal kraj dotaci z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Místní Agenda 21 (MA21) je programem obcí, měst, regionů zavádějícím principy trvale udržitelného rozvoje do praxe při zohlednění místních podmínek a problémů. MA21 je tvořena za účasti a ve spolupráci s občany a organizacemi a jejím cílem je zajištění dlouhodobě vysoké kvality života a životního prostředí v konkrétním místě.

Environmentálně příznivý provoz úřadu - metodika obcím

Krajský úřad v rámci rozšíření principů environmentálnhě příznivého provozu úřadu i mezi města a obce kraje připravil metodiku pro implementaci environmentálně příznivého provozu úřadu.

Environmentální výchova, osvěta a vzdělávání v oblasti školství v Moravskoslezském kraji

Co je environmentální výchova, osvěta a vzdělávání (EVVO)

Smyslem EVVO je dosažení takového stavu, kdy jsou občané objektivně informováni o stavu a vývoji životního prostředí a získávají k prostředí vztah, který je základem šetrného a předvídavého chování a jednání. To vyžaduje určité znalosti a dovednosti a hlavně silnou motivaci. Lidé ztratili přímý kontakt s přírodou, a proto si neuvědomují tak jako dříve, jak je pro ně zdravé a funkční prostředí důležité.

frame-scrollup