Zpráva

Konference ENVITALENT představila 33 badatelských projektů

Už devátý ročník žákovské konference ENVITALENT, kterou každoročně pořádá Krajský úřad Moravskoslezského kraje, se konal ve Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského v Ostravě a ve Velkém světe techniky v Dolní oblasti Vítkovic.

Konferenci zahájil Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana pro oblast školství a Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana pro životní prostředí.

Týmy 70 žáků a studentů z 33 základních a středních škol moravskoslezského regionu prezentovaly na konferenci badatelské projekty s environmentální tématikou, zaměřené například na monitoring kvality vody, PH půdy a lesů, měření a stanovení hlučnosti v určitých lokalitách, darování krve a krevních složek, kultivaci plísní nebo problematiku meandrů.

„Těší nás, že je ze strany škol o účast na ENVITALENTU velký zájem. Prvního ročníku se před devíti lety zúčastnilo zhruba 40 učitelů se čtrnácti projekty. Dnes zaznělo 33 zajímavých témat, která měla navíc skvělá zpracování. Věřím, že někteří autoři projektů se v budoucnu budou oblastí životního prostředí zabývat profesionálně a stanou se z nich respektovaní odborníci. Třeba je mezi nimi další Gregor Johann Mendel nebo Jan Evangelista Purkyně,“ říká Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana pro oblast školství.

Všichni „badatelé“ obdrželi v závěru konference dárkové předměty a poukazy na nákup knih v hodnotě 250 korun a zhlédli multifukční vědeckou show Michaea Londesborougha, českého vědce britského původu.

frame-scrollup