Zpráva

Přelez, přeskoč, recykluj ve Studénce

Již čtvrtý ročník akce nazvané „112 zasahuje“, na které se tradičně prezentují složky Integrovaného záchranného systému, se uskuteční v pátek 23. června na prostranství u zimního stadionu.

Akce je určena nejen žákům základních a mateřských škol, ale také široké veřejnosti.

Letos poprvé se na ní kromě tradičních účastníků, tedy Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, jednotky sboru dobrovolných hasičů města Studénka, Policie České republiky nebo Městské policie Studénka, představí také jeden z dílů seriálu zábavně naučných akcí Přelez, přeskoč, recykluj! Připravil jej kolektivní systém pro sběr a recyklaci elektroodpadu ELEKTROWIN ve spolupráci se společností Ecobat a Moravskoslezským krajem.

Tradičně se můžete těšit na širokou škálu dynamických a statických ukázek. Jednotlivé složky IZS návštěvníkům akce připomenou, jak správně ošetřit raněného, jaké jsou základy sebeobrany, nebo co je to hasičský sport.

ELEKTROWIN nechal speciálně pro tento účel vyrobit jedinečnou atrakci - nafukovací závodní dráhu o rozměrech téměř 12x3 metry, kterou budou návštěvníci zdolávat na čas.

Nejlepší dosažené časy i během dalších dílů seriálu budou v půlce září porovnány a vítězové tří kategorií si ze závěrečné akce odnesou ceny v hodnotě 20 000 Kč. Vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční na pražské Letné.

ELEKTROWIN připravil nejen tuto atrakci, ale ucelený program na téma recyklace. To vše v duchu sloganu Třiďte také elektro!

Během letošního roku bude tento seriál zábavně naučných akcí putovat po zajímavých místech v ČR a připomínat lidem význam sběru a recyklace starého elektra.

frame-scrollup