Zpráva

Staň se ilustrátorem ekologických říkanek

V rámci naplňování krajské koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty se Moravskoslezský kraj chystá už počtvrté vydat brožurku textů pro děti s přírodní tematikou. Ideou i nadále zůstává snaha zapojit do přípravy publikace i malé čtenáře. Následující výzva míří právě k nim:

Milé děti, co byste řekly na to, kdybychom vám nabídli možnost ilustrovat knížku? Ilustrovat znamená doprovodit obrázkem – a  to přece dobře umíte, mnohdy lépe než dospělí. A co teprve tehdy, když je to o přírodě. Vám, které ještě neumíte číst, jistě rádi pomohou rodiče nebo paní učitelka a vy ostatní to můžete zvládnout skoro samy. Co je třeba udělat? Nejprve si pozorně přečtěte přiložené básničky. Nechte přitom pracovat svou fantazii a  nakreslete obrázek, pro který můžete zvolit jakoukoli techniku a  který podle vás básničku pěkně vystihne. Nemusíte se omezovat pouze na obrázkové vyjádření názvu, nechte se inspirovat celým textem básně. Vaše obrazotvornost bývá totiž velmi překvapivá.

Hotové obrázky (max. tři obrázky na jednoho ilustrátora) nám pošlete nejpozději do 31. března 2016 na adresu Krajský úřad Moravskoslezského kraje, 28. října 117, 702 18 Ostrava, anebo můžete využít elektronickou poštu. V tom případě je třeba obrázek „naskenovat“ (dospělí vám pomohou) a ve formátu nejlépe JPEG a velikosti maximálně 5 MB na jeden obrázek odeslat na e-mailovou adresu roxana.machackova@msk.cz. Na obálku, použijete-li klasické odeslání poštou, napište heslo NEJLEPŠÍ OBRÁZEK. Stejné heslo použijte i vy, kteří zvolíte elektronickou cestu, ale tentokrát ho vepište do políčka Předmět.

Na vaše výtvory se těší spravedlivá porota, která vybere nejlepší z nich a připraví je k vydání coby obrázkový doprovod ke knížce říkanek. Ta pak bude příležitostně a bezplatně šířena do školek a škol našeho kraje a po pěti výtiscích dostanou i vybraní „umělci“. Ti budou navíc odměněni věcnými cenami a řadou upomínkových předmětů. Nezapomeňte nám proto napsat vaše celé jméno, věk, adresu a kontakt na vašeho zákonného zástupce. Obrázek pojmenujte názvem příslušné básničky. Porotu totiž tvoří samí dospělí a těm je třeba občas napovědět. Nezbývá než se pustit do práce. Držíme vám palce!

frame-scrollup