Životní prostředí

Aktuální informace

Staň se ilustrátorem ekopohádky
Staň se ilustrátorem ekopohádky V rámci naplňování krajské koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty se Moravskoslezský kraj chystá už popáté vydat brožurku textů pro děti s přírodní tematikou.
Ministr životního prostředí Richard Brabec diskutoval s vedením kraje a města Ostravy
Ministr životního prostředí Richard Brabec diskutoval s vedením kraje a města Ostravy Ministr životního prostředí (MŽP) Richard Brabec ve čtvrtek 24. listopadu jednal s vedením Moravskoslezského kraje a města Ostravy o nastavení další spolupráce zejména v oblasti ochrany ovzduší a zlepšování kvality života v kraji.
Myslivecká konference 2016
Myslivecká konference 2016 Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou společností pro ochranu přírody a myslivost o.p.s. dne 22. 11. 2016 již pojedenácté uspořádal odborný seminář pod názvem „Myslivecká konference“.
Soutěž „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji“ ve školním roce 2015/16
Soutěž „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji“ ve školním roce 2015/16 Moravskoslezský kraj již desátým rokem oceňuje školy bez rozdílu zřizovatele za jejich mimořádné aktivity v oblasti ekologického vzdělávání, výchovy a osvěty a vzdělávání k udržitelnému rozvoji. Každoroční udělování titulu „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji“ se letos konalo ve čtvrtek 10. listopadu 2016 v prostorách koncertního sálu ostravské Janáčkovy konzervatoře.
První ročník ENVOFILMU aneb Jak vidí svět mladí lidé našeho kraje V Českém Těšíně a Ostravě ve dnech 20. až 21. října 2016 proběhl první ročník soutěžní přehlídky ekologických filmů ENVOFILM.
Rada kraje již potřetí vyhlásila dotační program Příspěvky na ozdravné pobyty
Rada kraje již potřetí vyhlásila dotační program Příspěvky na ozdravné pobyty Dne 22. 9. 2016 vyhlásila Rada kraje už potřetí dotační program s názvem „Příspěvky na ozdravné pobyty“ zacílený na děti předškolního věku. Na realizaci ozdravných pobytů pro období let 2016 až 2018 bylo tentokrát vyčleněno 3,5 mil. Kč.
frame-scrollup