Životní prostředí

Aktuální informace

Kraj podpořil výstavu Život na zahradě
Kraj podpořil výstavu Život na zahradě Moravskoslezský kraj letos, stejně jako v uplynulých letech, finančně podpořil pořádání mezinárodní krajské výstavy „Život na zahradě 2016“, včetně mezinárodní soutěže dětí, konané v Ostravě ve dnech 23. až 25. 9. 2016.
Rada kraje již potřetí vyhlásila dotační program Příspěvky na ozdravné pobyty
Rada kraje již potřetí vyhlásila dotační program Příspěvky na ozdravné pobyty Dne 22. 9. 2016 vyhlásila Rada kraje už potřetí dotační program s názvem „Příspěvky na ozdravné pobyty“ zacílený na děti předškolního věku. Na realizaci ozdravných pobytů pro období let 2016 až 2018 bylo tentokrát vyčleněno 3,5 mil. Kč.
ilustrační obrázek
Mladí badatelé v oblasti životního prostředí obdrží cenu z rukou hejtmana kraje. V Opavě se koná konference Envofórum Mladé badatele v oblasti životního prostředí ve čtvrtek 29. září slavnostně ocení hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.
Hejtman Novák: Dostane se na všechny žadatele o kotlíkovou dotaci
Hejtman Novák: Dostane se na všechny žadatele o kotlíkovou dotaci Přes 71 milionů korun z krajského rozpočtu uvolní Moravskoslezský kraj, aby si nové ekologické kotle mohli pořídit i lidé, na které se v první vlně kotlíkových dotací hrazených z evropských peněz pro velký zájem žadatelů nedostalo. Dnes (22. září 2016) o tom rozhodli krajští radní.
V Hrabyni se představila nejen čistá mobilita, ale i nejlepší regionální koláče
V Hrabyni se představila nejen čistá mobilita, ale i nejlepší regionální koláče Sobotní odpoledne bylo v prostoru u hrabyňského památníku vyhrazeno udržitelné čisté mobilitě. Konal se totiž Den čisté mobility, který byl zaměřen na propagaci udržitelné mobility, společenské odpovědnosti a předvedení nových technologií a inovací v dopravě.
Moravskoslezský kraj podporuje CNG, spolupracovat bude s RWE
Moravskoslezský kraj podporuje CNG, spolupracovat bude s RWE Další rozvoj ve využívání stlačeného zemního plynu (CNG) předpokládá memorandum uzavřené mezi Moravskoslezským krajem a RWE.
Hejtman ocenil ekologické investice ArcelorMittalu
Hejtman ocenil ekologické investice ArcelorMittalu Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák ve středu 24. srpna navštívil společnost ArcelorMittal Ostrava.
frame-scrollup