Životní prostředí

Aktuální informace

ilustrační obrázek
Radní schválili doplňkovou kotlíkovou výzvu. Žádosti lze podávat elektronicky Žádosti o kotlíkovou dotaci na tepelná čerpadla a kotle na biomasu mohou zájemci podat od 1. března.
Moravskoslezský krajský úřad má stanovenou svou uhlíkovou stopu
Moravskoslezský krajský úřad má stanovenou svou uhlíkovou stopu V rámci realizace aktivit projektu Udržitelný Moravskoslezský kraj, který byl finančně podpořen Ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí ČR si krajský úřad nechal vypočítat svou uhlíkovou stopu.
Dotace do lesnictví a myslivosti
Dotace do lesnictví a myslivosti Změna pravidel pro poskytování dotací do LH a myslivosti.
Změny CITES - Registrace žaka šedého
Změny CITES - Registrace žaka šedého Novelizace předpisů CITES opět zavádí povinnost registrace žaka šedého (Psittacus erithacus) a nově bude obchod s tímto druhem možný pouze na základě platné výjimky ze zákazu obchodních činností.
Ocenění za nejlepší krajskou kampaň na podporu sběru vysloužilého elektrozařízení získal Moravskoslezský
Ocenění za nejlepší krajskou kampaň na podporu sběru vysloužilého elektrozařízení získal Moravskoslezský kraj S blížícím se koncem loňského roku se rozhodla nezisková organizace ASEKOL odměnit nejlepší města, obce a instituce, které se v roce 2016 spolupodílely na podpoře zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení. V rámci slavnostního vyhlášení si jednu z cen odnesl i MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ.
Staň se ilustrátorem ekopohádky
Staň se ilustrátorem ekopohádky V rámci naplňování krajské koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty se Moravskoslezský kraj chystá už popáté vydat brožurku textů pro děti s přírodní tematikou.
Rada kraje již potřetí vyhlásila dotační program Příspěvky na ozdravné pobyty
Rada kraje již potřetí vyhlásila dotační program Příspěvky na ozdravné pobyty Dne 22. 9. 2016 vyhlásila Rada kraje už potřetí dotační program s názvem „Příspěvky na ozdravné pobyty“ zacílený na děti předškolního věku. Na realizaci ozdravných pobytů pro období let 2016 až 2018 bylo tentokrát vyčleněno 3,5 mil. Kč.
frame-scrollup