Životní prostředí

Aktuální informace

V netradičním hokejovém derby zvítězili fanoušci Třince
V netradičním hokejovém derby zvítězili fanoušci Třince Fanoušci hokejového klubu Oceláři Třinec porazili regionální rivaly z HC Vítkovice Ridera v HOKEJOVÉM ELEKTRODERBY. Před domácím zápasem s Kometou Brno totiž odevzdali k recyklaci celkem 235 kusů vysloužilého elektra, zatímco fandové Vítkovic vytřídili před nedělním domácím utkáním s Třincem 83 starých spotřebičů.
Čajovna lesních chutí
Čajovna lesních chutí Série lesnických vzdělávacích a kulturních akcí v ostravském Bělském lese v roce 2016 pokračuje Čajovnou lesních chutí.
Konference mladých aneb ENVOFÓRUM 2016 popularizuje přírodní vědy
Konference mladých aneb ENVOFÓRUM 2016 popularizuje přírodní vědy V opavském Kulturním domě Na Rybníčku se ve čtvrtek 29. září 2016 sešli vybraní žáci moravskoslezských gymnázií, středních a základních škol, aby se přesvědčili o tom, že zabývat se přírodními vědami není žádná nuda.
ilustrační obrázek
Dalších osm výrobků získalo značku Regionální potravina Moravskoslezského Značkou Regionální potravina Moravskoslezského kraje bylo oceněno osm výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi.
Rada kraje již potřetí vyhlásila dotační program Příspěvky na ozdravné pobyty
Rada kraje již potřetí vyhlásila dotační program Příspěvky na ozdravné pobyty Dne 22. 9. 2016 vyhlásila Rada kraje už potřetí dotační program s názvem „Příspěvky na ozdravné pobyty“ zacílený na děti předškolního věku. Na realizaci ozdravných pobytů pro období let 2016 až 2018 bylo tentokrát vyčleněno 3,5 mil. Kč.
V Hrabyni se představila nejen čistá mobilita, ale i nejlepší regionální koláče
V Hrabyni se představila nejen čistá mobilita, ale i nejlepší regionální koláče Sobotní odpoledne bylo v prostoru u hrabyňského památníku vyhrazeno udržitelné čisté mobilitě. Konal se totiž Den čisté mobility, který byl zaměřen na propagaci udržitelné mobility, společenské odpovědnosti a předvedení nových technologií a inovací v dopravě.
Moravskoslezský kraj podporuje CNG, spolupracovat bude s RWE
Moravskoslezský kraj podporuje CNG, spolupracovat bude s RWE Další rozvoj ve využívání stlačeného zemního plynu (CNG) předpokládá memorandum uzavřené mezi Moravskoslezským krajem a RWE.
frame-scrollup