koronaweb
Menu

Chargé d’affaires Velvyslanectví USA v Praze zavítala do našeho kraje

U příležitosti konání největší bezpečnostní přehlídky v Evropě „Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR“ navštívila náš kraj chargé d’affaires Velvyslanectví USA v Praze paní Jennifer Bachus.

Chargé d’affaires Velvyslanectví USA v Praze

Během své návštěvy se setkala s hejtmanem kraje Ivo Vondrákem a ocenila skvělou dlouholetou spolupráci při organizaci Dnů NATO. Ze Spojených států se na akci prezentovali například americký vojenský konvertoplán s překlopnými rotory V-22 Osprey, známý vrtulník UH-60 Black Hawk (Černý jestřáb) nebo obří armádní letoun C-5M Super Galaxy. „Účast delegací a techniky ze zemí Severoatlantické aliance je pro mne symbolem spolupráce a demokracie,“ zdůraznil hejtman.

Jennifer Bachus se také zajímala o proces transformace v Moravskoslezském kraji a uznala, že kraj má velmi jasnou strategii, jak přejít od uhlí k zelenější energii. „Změny, které nás všechny čekají, budou velké a nesmíme promarnit čas. Je dobré, že se Moravskoslezský kraj nesoustředí jen na elektrickou energii, ale snaží se využít i jiné zdroje, například vodík,“ zmínila chargé d’affaires Bachus.

Hejtman i chargé d’affaires se shodli, že vzájemné investice, spolupráce ve vědě a výzkumu a účast na akcích, jako jsou Dny NATO, tvoří pilíře našich výborných vztahů a je potřeba o ně neustále pečovat.

Chargé d’affaires Velvyslanectví USA v Praze

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.