Menu

Nový ročník soutěže EY Podnikatel roku byl vyhlášen opět i v Moravskoslezském kraji

Díky třem celostátním vítězům se Moravskoslezský kraj řadí mezi nejúspěšnější kraje v historii českého klání největší celosvětové podnikatelské soutěže. Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku je 20. října 2023. Držitel titulu EY Podnikatel roku 2023 Moravskoslezského kraje bude vyhlášen v únoru 2024.

Nový ročník soutěže EY Podnikatel roku byl vyhlášen opět i v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj bývá často spojován s těžkým průmyslem a hutnictvím, dnes je však oblastí, kde působí řada podnikatelů v moderních oborech, jako jsou informační technologie či automobilový průmysl, což dokládají také investice do inovací, průmyslového výzkumu a vývoje v posledních letech.

„Náš kraj se stává důležitým technologickým hráčem, podporujeme inovace. Procházíme transformací, připraveny máme strategické projekty, díky kterým se promění náš region. Typickým novým symbolem našeho regionu by mohl být třeba vodík. Proto pracujeme na tom, aby u nás vzniklo první české ‘Hydrogen Valley’, kde energetiku a dopravu založenou na fosilních palivech nahradí vodíkové technologie. Plány by ale nebyly k ničemu, bez schopných a kreativních lidí se zajímavými a neotřelými vizemi. Proto kraj podporuje podnikatele a soutěž EY Podnikatel roku je výbornou příležitostí pro firmy – bez ohledu na jejich velikost a zaměření – prezentovat výsledky své práce,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

„Těší mě, když vidím, kolik schopných podnikatelů, kteří mnohdy navazují na rodinnou či místní tradici, se do nejužšího výběru celorepublikového finále soutěže dostává z regionů napříč celým Českem. Dokáží často hrdě reprezentovat tradiční obory, oživit je v moderním pojetí a stavět na nich úspěšný byznys,“ uvádí Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

Soutěž EY Podnikatel roku je podporována také Moravskoslezským inovačním centrem, jehož cílem je podporovat podnikání a inovace tohoto regionu. Již několik let pomáhá lokálním firmám uspět na světovém trhu.

„Inovativní firmy s rychlým tempem růstu, společenským přínosem a nadregionální ambicí hrají v rozvoji našeho kraje klíčovou roli. Jejich potenciál měnit svět kolem nás je pro mnohé velkou motivací. MSIC je v tom proto aktivně podporuje. Těším se, jaké inspirativní podnikatelské příběhy letošní ročník této prestižní soutěže přinese,“ uvedl Pavel Csank, předseda představenstva Moravskoslezského inovačního centra, které je partnerem krajského kola soutěže v Moravskoslezském kraji.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv prostřednictvím formuláře na webu Podnikatel roku. Na těchto webových stránkách je rovněž přihláška pro podnikatele, kteří se budou chtít do letošního ročníku zapojit. Uzávěrka přihlášek i nominací je 20. října 2023.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.