Informace ke koronaviru
Menu

Komentované projížďky po hornických hospodách nebo třeba výroba levandulového sirupu. I to jsou novinky Technotrasy

Projekt Technotrasa nabízí výletníkům novinky, ke třem desítkám atraktivit se připojují další zážitky. Nový motivační program Technotrasa Card pak nabídne hezké dárky a slosování o hodnotné ceny. Technotrasa má také „svou“ tramvaj, která na ni bude až do konce letošních prázdnin v Ostravě upozorňovat.

tramvaj Technotrasy

Turismus potřebuje podpořit. Jedním ze způsobů je i tramvaj s efektním polepem, která láká na Technotrasu a její zajímavé výlety po Moravskoslezském kraji.

Nabídka Technotrasy se stále rozrůstá. Například ve stáčírně Jesenické kyselky čekají návštěvníky speciální zážitkové prohlídky provozu s kurzy výroby levandulového sirupu. Turisté se mohou těšit třeba i na komentované projížďky po ostravských dolech, hutích i hornických hospodách.

Technotrasa je projekt s původně dvanácti technickými památkami, který vznikl v roce 2012 a postupně se vyvíjí a rozrůstá, aktuálně už je jeho součástí 31 subjektů.

tramvaj Technotrasy

Právě na zážitky klade Technotrasa velký důraz. Návštěvník není pouhým pozorovatelem a příjemcem informací. Na jednotlivých místech si totiž spoustu věcí může sám vyzkoušet, při prohlídkách zapojí takřka všechny smysly, od hmatu přes čich a sluch až po chuť. Na vlastní kůži si vyzkouší, co obnášela práce horníků, hutníků, mlynářů, strojvedoucích, vojáků nebo různých řemeslníků.

Novinkou jsou také designové karty Technotrasa Card, které se připravují od letních prázdnin. Karty zájemci dostanou u jednotlivých subjektů na Technotrase nebo ve vybraných informačních centrech. Za každou návštěvu Technotrasy budou výletníci sbírat body, které pak vymění za drobné ceny jako stylová trička, náušnice nebo třeba plecháčky. Držitelé karty se navíc budou moci zúčastnit podzimního slosování o hodnotné ceny.

Více informací je v tiskové zprávě.

tramvaj Technotrasy

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.