koronaweb
Menu

Nová aplikace provede po stopách zaniklého města Karviná

Výletníci mohou při procházkách v okolí šikmého kostela zdarma využívat jako průvodce novou mapovou aplikaci. Připravila ji krajská společnost Moravskoslezské Investice a Development (MSID) ve spolupráci se spisovatelkou Karin Lednickou a Moravskoslezským krajem. Aplikace provede po původním městě Karviná, které už dnes kvůli následkům těžby uhlí neexistuje. Zájemci se mohou díky ní blíže seznámit i s místy známými z románové kroniky Šikmý kostel.

Nová aplikace provede po stopách zaniklého města Karviná

Základem aplikace byl generel historických hodnot území zaniklého města Karviná, který vznikl ve spolupráci s Karin Lednickou a Janem Polakovičem ze spolku Stará Karviná. Popsáno bylo zatím 35 míst, které jsou svědkem často pohnuté minulosti území. Některá z nich zůstávala doposud veřejnosti skrytá. Proto vznikla na portálu Moravskoslezského kraje mapová aplikace, která má zájemcům umožnit se na tato místa vydat a blíže se s nimi seznámit.

Uživatel aplikace si nejdříve nad mapou zobrazí jednotlivé body, které znázorňují zajímavá místa v dané oblasti. Po jejich rozkliknutí se dostane k jejich GPS souřadnicím a ke krátkému popisu. Pak může pokračovat na tzv. kartu dané lokality, která se stáhne jako samostatný a graficky zajímavě zpracovaný dokument. Ten nabídne další podrobnější informace, například navrhovaná opatření ke zlepšení stavu daného místa. To by mohlo podpořit zájem o realizaci drobných projektů na záchranu těchto míst.

Mapovou aplikaci není nutné si předem stahovat, stačí pouze v mobilním zařízení kliknout na odkaz.                        

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.