koronaweb
Menu

Odra – Česko-Polská přeshraniční spolupráce

Vyrazte za poznáním, zábavou i relaxací i vy!

Odra nepatří k nejdelším řekám Evropy. Bez nadsázky ale můžeme říct, že patří k těm nejkouzelnějším. Na mnohých místech především jejího horního toku můžete obdivovat krásu divoké přírody a sledovat úkazy, které umí vykouzlit jen neregulovaná řeka. Odra pramení na Moravě, pod Fidlovým kopcem v Oderských vrších. Celková délka řeky je 854 kilometrů a z toho 113 kilometrů řeka vede Moravou a Slezskem. Na dvou místech je Odra hraniční řekou. Na krátkém úseku za Bohumínem, kde tvoří hranici České republiky s Polskem, a pak až v Polsku, kde je Odra v délce 187 kilometrů hraniční řekou s Německem.

Odra patří k největším polským řekám a ústí do Baltského moře ve Štětínské deltě. Od soutoku s Budišovkou na okraji vojenského prostoru Libavá je Odra na jaře splavná a vyhledávaná vodáky. Od Suchdola nad Odrou je splavná celoročně. Na polském území už Odra nabírá na síle a spíše než vodáky, kteří vyhledávají přírodní krásy, na ní uvidíte větší výletní lodi.

Okolí řeky na moravském i polském území je plné turistických cílů od hradů a zámků přes technické památky a muzea až po přírodní rezervace, sportovní areály a přírodní zajímavosti. Vyrazte za poznáním, zábavou i relaxací i vy!

Stáhněte si brožuru Odra – kulturní a přírodní stopy na řece Odře (formát pdf, velikost 7 MB) se spoustou tipů na výlety!

„Projekt je spolufinancován z prostředků EFRR v rámci programu INTERREG V-A Česká republika – Polsko prostřednictvím Fondu mikroprojektů 2014–2020 v Euroregionu Silesia“

Název projektu: ODRA, Kulturní a přírodní stopy na řece Odře
Registrační číslo projektu: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_013/0001975


 

Odra – Česko-Polská přeshraniční spolupráce

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.