Menu

V loňském roce zavítal do kraje přes milion turistů. Návštěvnost tak překonala čísla před pandemií

Cestovní ruch v Moravskoslezském kraji se vrátil na předcovidová čísla. Návštěvnost regionu za rok 2023 je vyšší než dosavadní rekordní počty z roku 2019, celkem do Moravskoslezského kraje zavítalo a ubytovalo se v hromadných ubytovacích zařízeních 1 058 288 turistů.

„Moc mě těší, že se potvrdil rostoucí trend návštěvnosti a překonali jsme počty turistů z roku 2019. Statistiky hlásí nárůst o 4,6 procenta, v návštěvnosti Moravskoslezského kraje tedy můžeme slavit rekord. Cením si toho, že je náš kraj stále oblíbenější mezi turisty z republiky i ze zahraničí. Skutečnost, že jsme opět překročili hranici milionu návštěvníků, je skvělá. Zároveň nás to samozřejmě zavazuje k tomu, abychom zázemí pro turisty i nadále zlepšovali,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

„I v letošním roce budeme investovat do rozvoje cykloturisty, máme připraveny dotace pro obce, ať ještě zlepšíme cyklistické propojení v regionu. Můžeme se pochlubit mnoha takzvanými stellplatzy, reagujeme na trend, kdy mnoho lidí jezdí na dovolenou obytnými vozy a karavany. Letos budeme pokračovat i v instalování vyhlídkových a relaxačních mol na některých vodních nádržích v kraji,“ řekl hejtman kraje Jan Krkoška.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.