koronaweb
Menu

Firmám, které ohrozí konec OKD pomáhá nové poradenské centrum

Moravskoslezský kraj nenechá „ve štychu“ firmy, které jsou dodavatelsky navázány na OKD, a existenčně je ohrožuje konec těžby černého uhlí v regionu. Pomoc a cenné rady dostanou v novém poradenském centru v prostorách Okresní hospodářské komory v Karviné, které má i kancelář v Havířově.

FIRMÁM, KTERÉ OHROZÍ KONEC OKD, POMÁHÁ NOVÉ PORADENSKÉ CENTRUM

Významné omezení nebo ukončení aktivit v souvislosti s ukončením činnosti OKD předpokládá 45 procent stávajících dodavatelů OKD. Tyto firmy plánují propustit zhruba třetinu svých lidí – dohromady přes 4 tisíce zaměstnanců.

„Sečteno, podtrženo: Zjistili jsme, v jaké míře jsou dodavatelské firmy postiženy dopady útlumu těžby a také zhruba co potřebují a o jakou pomoc by stály. Nejvíce by přivítaly pomoc při hledání nových obchodních a podnikatelských příležitostí. Ocenily by třeba zapojení do investičních projektů financovaných z veřejných prostředků nebo pomoc uvolňovaným pracovníkům při hledání nové práce. Prostě chtějí najít nové odběratele a přežít,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka s tím, že tuto pomoc nabídne právě otevřené poradenské centrum.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.