Informace ke koronaviru
A A A
Menu

Průmysl, energetika a chytrý region

Průmysl

okd2_ilustracni_obrazek

Průmyslové dědictví nezapíráme, naopak jej přetváříme k užitku jako málokde jinde. Krajina se u nás těžbou uhlí a průmyslem proměnila, máme však v kraji místo s nejčistším vzduchem ve střední Evropě i jedny z nejzelenějších měst.

Uhlí náš kraj neformuje tak jako dřív, ale pořád je to důležité odvětví našeho průmyslu. Evropská komise vytvořila v roce 2017 iniciativu "Platforma uhelných regionů procházejících přeměnou" a vyčlenila pro tyto regiony nemalou finanční částku. Našim cílem je využít ji smysluplně a připravit se na „dobu po uhlí“.

Energetika

Je pro nás prioritou, aby lidé v našem kraji žili ve zdravém životním prostředí. Čistá mobilita, šetrné a hospodárné nakládání s energiemi, a také příprava na dobu „po uhlí“ to jsou hlavní pilíře fungování naší organizace Moravskoslezského energetického centra.

chytry_region_ilustracni_obrazek

Chytrý region

Ano, jsme chytřejší kraj! Realizujeme projekty v oblasti chytré dopravy, ICT infrastruktury, zdravotnictví, úřednickém aparátu a energetice. Spolupracujeme s Moravskoslezským datovým centrem, se kterým vybudujeme krajskou veřejnou bezdrátovou síť Wi-Fi a velkokapacitní datovou síť. Ta se stane základem pro rozvoj elektronických služeb krajské korporace.

Nemáme sice nejlepší pověst a ještě stále jsme občas vnímáni jako „černý“ kraj, ale to už dávno neplatí! Je pro nás velká motivace, ukázat světu, že jsme chytrý region a máme velký potenciál!

Úřední hodiny pro veřejnost:

Úřední hodiny jsou od 28. prosince 2020 omezeny:
Po: 8:00‑13:00 hod.
St: 12:00‑17:00 hod.