Informace ke koronaviru
A A A
Menu

Kraj podpořil Historické město Moravskoslezského kraje

Historickým městem Moravskoslezského kraje roku 2020 se stal Frenštát pod Radhoštěm. Bude tak v celostátním kole bojovat o cenu Historické město roku. Ocenění na krajské úrovni město obdrželo za nejlepší péči o památky a opravu kostela sv. Martina, kterou podpořil Moravskoslezský kraj.

Frenštát kostel

„V roce 2019 přispěl Moravskoslezský kraj na obnovu oken farní budovy, která se nachází v památkové zóně. Vloni jsme pak podpořili obnovu fasády lodi kostela svatého Martina. Každoročně také přispíváme na folklorní slavnosti, které se konají na náměstí. Jsem přesvědčený, že si město tento prestižní titul zaslouží. A to také díky regulaci reklamy v památkové zóně a zřízení fondu na opravy objektů, které nejsou kulturními památkami,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo a doplnil, že kraj městu na uchování kulturního dědictví přispěl v minulých dvou letech více než jeden milion korun.

Od roku 1995, kdy byla soutěž o titul Historické město roku vyhlášena poprvé, zabodoval na celostátní úrovni Moravskoslezský kraj už třikrát. V roce 2001 vyhrál Nový Jičín, v roce 2015 Příbor a vloni Štramberk.

Více informací v tiskové zprávě.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.