Menu

Kulturní památky a muzea Moravskoslezského kraje lákají k návštěvě také akcí s ODISkou na hrad

Zajímavý program, spousta novinek i zvýhodněné vstupné při cestování hromadnou dopravou. Kulturní památky a muzea jsou připraveny na nadcházející turistickou sezónu a zvou k návštěvě.

„Po dobrých zkušenostech z loňska jsme se rozhodli zopakovat akci S ODISkou na hrad,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.

Letos bude v rámci akce S ODISkou na hrad sleva na vstupném nižší, turisté však mohou navštívit dvakrát více památek. Držitelé platné personifikované ODISky budou moci od 1. černa do 30. září zakoupit obyčejné i rodinné vstupenky s 25procentní slevou. Tuto slevu nabízí 13 vybraných krajských památek, které na léto navíc připravují lákavý program.

Slevu mohou majitelé ODISky uplatnit pouze při nákupu vstupenek na pokladnách památek. Při online nákupu vstupenek slevu využít nelze.

Regionální autobusy například dovezou turisty jen několik desítek metrů od hukvaldské obory, na Sovinec je to od autobusu také asi jen sto metrů. Na zámek Bruntál to turisté mají z bruntálského autobusového nádraží pěšky asi deset minut, cestující ale mohou přestoupit na jiný spoj a opět dojet až téměř k zámku. Zámek Nová Horka je od zastávky autobusu 300 metrů, pohodlně se dá dojet skoro až k zámkům v Novém Jičíně a ve Frýdku.

Krajské památky zapojené do akce s ODISkou na hrad

 

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.