Menu

Moravskoslezský kraj aktivně informuje obce o krajské Digitální technické mapě

Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR) pořádalo ve spolupráci s Moravskoslezským, Olomouckým a Zlínským krajem dne 16. listopadu 2022 na barokním zámku v Kuníně seminář na téma Digitální technická mapa (DTM). Seminář byl určený zejména pro starosty či zástupce obcí s cílem informovat je o tom, co je to DTM, co obcím vznik DTM přináší a jaké povinnosti pro obce začnou platit s účinností zákona. O tyto informace a mnoho dalších se podělil hlavní řečník místopředseda Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního Ing. Karel Štencl.

Součástí semináře byly také prezentace stavů jednotlivých projektů, o které se postarali pracovníci z jednotlivých krajů. Za Moravskoslezský kraj prezentovala Ing. Aneta Hluchníková, která informovala několik desítek zúčastněných obcí z našeho kraje o stávající legislativě, přínosech DTM, povinnostech obcí, stávajícím stavu jednotlivých veřejných zakázek včetně těch dokončených a také o spolupráci s obcemi v kraji.

Výkonná ředitelka SMS ČR Mgr. Jana Přecechtělová informovala o vznikajícím softwarovém nástroji AGIS DTM, tak o službách kompetenčního centra a helpline, které chtějí všem obcím nabízet za jednorázový roční paušál.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.