koronaweb
Menu

Bruntálská průmyslovka nabídne sportovní vyžití svým žákům i veřejnosti

Střední průmyslová škola a Obchodní akademie v Bruntále má nové moderní sportoviště. Nachází se v prostoru, kde dříve stály dvě nevyužívané budovy internátu. Díky 60milionové investici mají žáci školy i veřejnost k dispozici atletický ovál, hřiště na inline bruslení nebo třeba lezeckou stěnu. Součástí projektu bylo i řešení několika technických záležitostí v areálu školy, jako jsou elektrické přípojky, rozvody vody a kanalizace nebo zpevněné plochy.

Bruntálská průmyslovka nabídne sportovní vyžití svým žákům i veřejnosti

Investiční akce si z krajského rozpočtu vyžádala 60 milionů korun. Projekt zahrnoval demolici dvou nevyužívaných pavilonů internátu a krčku, který je spojoval s hlavní budovou školy. Uvolněný prostor se využil na výstavbu nového sportoviště. V celém areálu školy pak byly vybudovány nové přípojky elektrické energie, byly vyměněny rozvody vody a opravena část kanalizace. Zrekonstruované jsou i příjezdové komunikace a chodníky.

Realizace projektu začala v květnu minulého roku a trvala zhruba rok. Stavbu realizovala společnost OHLA ŽS. Technický dozor zajišťoval pan Petr Volčík. Slavnostní otevření se konalo ve čtvrtek 23. května. Sportoviště budou zdarma využívat žáci i zaměstnanci školy, ale také krajem zřizovaná školská zařízení, například nedaleké Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál. Na základě objednávky si areál budou moci pronajmout i další subjekty.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.