koronaweb
Menu

Deváťáci si budou vybírat střední školu i s pomocí online veletrhu

Žáci 9. tříd musí do 1. března odeslat přihlášky na střední školy. Ve výběru jim mohou pomoci nejen dny otevřených dveří, ale také Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje 2021/2022. V online prostoru se konal už jeho minulý ročník, i ten finančně podpořil Moravskoslezský kraj. Se středními školami a nabídkou jejich oborů se budou moci zájemci seznámit 17. až 25. ledna.

Deváťáci si budou vybírat střední školu i s pomocí online veletrhu

Veletrh středních škol seznámí zájemce s nabídkou oborů napříč krajem i jejich náplní, provede je na dálku učebnami či dílnami školy, zástupci školy zodpoví dotazy. Do projektu se zapojí více než 120 středních škol z celého kraje, které se budou postupně prezentovat podle okresů, ve kterých sídlí. Každý z okresů má vyhrazen vlastní termín on-line videohovorů, které se uskuteční vždy od 10 do 18 hodin.

Účastníky čekají série videokonferencí a strukturovaných prezentací jednotlivých škol. Kromě škol mohou zájemci využít možnosti konzultací se zástupci Úřadu práce ČR, Moravskoslezského paktu zaměstnanosti a Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a získat informace například o stipendiích, o řemeslech a oborech nejvíce žádaných na trhu práce a o kariérovém poradenství.

Lednová část veletrhu se uskuteční 17. – 25. ledna 2022 prostřednictvím webových stránek veletrhu, s využitím aplikací Zoom a MS Teams. Webové stránky veletrhu jsou již aktivní, zájemci se mohou už nyní seznámit s možnostmi středoškolského studia v kraji, filtrovat obory dle zaměření či podle umístění střední školy v kraji. Na webu veletrhu jsou také zveřejněny termíny připojení k videohovorům pro jednotlivé okresy našeho kraje, konkrétně:

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.