Menu

Krajské kolo kvízové soutěže o internetové bezpečnosti vyhrála Adéla Dragonová ze Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy z Krnova

Téměř 5 000 žáků z 67 základních a středních škol Moravskoslezského kraje se sedmým rokem zapojilo do celorepublikového projektu Kraje pro bezpečný internet. Krajské klání rozhodlo o vítězi, který bude náš region reprezentovat v celostátním kole. To se bude konat v Praze 13. 6. 2023.

Účastníci projektu nejprve mohli absolvovat deset e-learningových lekcí s tematikou bezpečného internetu, na ně pak navazoval On-line Kvíz, který prověřil jejich znalosti. Úspěšní řešitelé pak postoupili do dalšího kola obtížnosti, a to Kvízu plus. Po správném zodpovězení otázek z oblasti bezpečného chování na internetu se pět úspěšných a nejrychlejších řešitelů opět mezi sebou utkalo. První místo vybojovala Adéla Dragonová ze Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy z Krnova. Vítězka převzala diplom a ceny od sponzorů Microsoft, s.r.o., Gordic spol. s r.o., AutoCont, a.s., a Vítkovice IT Solutions.

Poukázky v hodnotě pěti, deseti a patnácti tisíc korun obdržely také školy, které měly v kvízech nejvyšší koeficient úspěšných řešitelů. Na třetím místě se umístila Střední škola technických oborů z Havířova, druhé místo získala Obchodní akademie a střední odborná škola logistická z Opavy, a první místo vybojovalo Gymnázium Cihelní, Frýdek-Místek, příspěvková organizace. Momo to jsme ocenili dvě základní školy - Základní školu Komenského 66 z Nového Jična a Základní školu Ilji Hurníka, Ochranova 6 z Opavy, jejichž žáci se do kvízu pustili ve významném počtu.

Ocenění školám předal a poděkoval za jejich činnost v oblasti preventivního působení v kyberprostoru náměstek hejtmana kraje pro oblast školství Mgr. Stanislav Folwarczny. V závěru akce rovněž pogratuloval finalistům a vyzdvihl důležitost bezpečného a obezřetného pohybu v kyberprostoru: „Gratuluji Vám ke skvělému výkonu v soutěži. Vzdělávání v aktuálních trendech jak pozitivních, tak negativních stránek je pro dnešní život nezbytné, a to nejen u mladé generace. Vysoký počet účastníků z Moravskoslezského kraje nám dává zpětnou vazbu, že investice do IT vzdělávání jde správným směrem. Mé poděkování patří rovněž učitelům z Vašich škol, kteří Vás připravují do života, kde IT hraje nezastupitelnou roli“.

Projekt Kraje pro bezpečný internet se těší u žáků a studentů rok od roku větší popularitě. Aktivity a náplň je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR ve spolupráci s krajskými koordinátory. V rámci projektu jsou připraveny také lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty.

 

Vítězové KPBI Plus
Vítězné školy KPBI
Oceněné základní školy KPBI

 

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.