Menu

Nabídka středoškolských oborů v kraji je díky online veletrhu přehlednější

V pondělí 21. 11. startuje Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje. Účast je bezplatná pro děti a jejich rodiče i pro jednotlivé školy bez ohledu na zřizovatele. Veletrh má pomoci žákům devátých tříd vybrat si pro ně nejvhodnější střední školu a obor studia. Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje realizuje Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti a Úřadem práce České republiky.

Nabídka středoškolských oborů v kraji je díky online veletrhu přehlednější

Střední školy jsou rozdělené podle okresů, v pondělí 21. listopadu se představí střední školy z Bruntálska, den na to školy z okresu Frýdek-Místek, ve čtvrtek 24. listopadu přijde na řadu Novojičínsko, následovat budou školy z okresů Opava a Ostrava, posledním dnem online veletrhu bude středa 30. listopadu, kdy bude veletrh patřit školám Karvinska.

Webové stránky veletrhu jsou již aktivní, zájemci se mohou už nyní s nabídkou středoškolského vzdělávání v regionu seznámit, mohou si filtrovat obory podle zaměření či podle umístění střední školy v kraji. Také jsou již zveřejněny termíny jednotlivých videohovorů.

Online veletrh středních škol ve školním roce 2022/2023 naváže na dva ročníky z předchozích dvou let a doplní tak aktuálně probíhající veletrhy středních škol konané prezenční formou. Online prezentace se konají vždy od 10 do 18 hodin, a to v termínech:

Podrobné informace o Online veletrhu středních škol Moravskoslezského kraje 2022/2023, ale také o všech středních školách v MSK a jejich oborové nabídce jsou k dispozici na webové stránce veletrhu.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.