Menu

Příklad dobré praxe realizovaný v rámci projektu Erasmus+

Gymnázium, Havířov‑Město, příspěvková organizace zřizovaná krajem, má již bohaté zkušenosti s realizací aktivit v rámci projektů financovaných z programu ERASMUS+. Další aktivitou, kterou lze pokládat za příklad dobré praxe, je zapojení odborníka ze zahraničí do praxe školy.

Příklad dobré praxe realizovaný v rámci projektu Erasmus+

Gymnázium Havířov-Město pozvalo odbornici ze zahraničí na týdenní pracovní pobyt financovaný z prostředků programu Erasmus+. Paní Viviane Vernimmen přijela z lycea ve Waterloo v Belgii, kde vyučuje francouzský jazyk a literaturu jako svou mateřštinu a španělštinu jako druhý cizí jazyk. Je zároveň předsedkyní asociace učitelů španělského jazyka pro celou Belgii a nadšenou propagátorkou vzdělávacích aplikací. Ve své praxi používá pestrou škálu inovativních metodických a didaktických postupů, které sdílí s ostatními na workshopech a konferencích. O své zkušenosti se podělila nejen s vyučujícími a žáky na havířovském gymnáziu v době vyučování, ale jako lektorka vedla i tematické setkání k rozvoji výuky cizích jazyků konané ve středu 10. května v Ostravě v rámci Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Moravskoslezském kraji III.

Její cenné rady a tipy na zábavné aktivity ve výuce si tak mohli vyslechnout učitelé španělštiny z širokého okolí. Ve chvílích volna byl dostatek času na poznávání gastronomie i zajímavých míst v Ostravě a celém regionu jako je například Štramberk, Pustevny, Rožnov pod Radhoštěm či Olomouc. Slunečné počasí ještě umocnilo krásné zážitky, které si odnesla zpět domů. Projekty mezinárodní spolupráce ve školním vzdělávání mají na Gymnáziu Havířov-Město na ulici Komenského již dlouhou tradici a díky schválené akreditaci Erasmus+ se mohou učitelé i žáci nadále účastnit zahraničních mobilit pravidelně až do roku 2027.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.