Informace ke koronaviru
A A A
Menu

Přinesli jarní úsměv… Těšínská Albrechtova střední

Těšínská Albrechtova střední škola nezapomíná v období jara rozdávat energii plnou sladkých úsměvů tam, kde je třeba.

Přinesli jarní úsměv…Těšínská Albrechtova střední

V období, kdy jsme zahlceni statistikami o očkování, o pozitivních případech koronaviru, prohlášeními o postupném rozvolňování, o různých opatřeních, vznikl nápad chvíli zapomenout na všechna soužení - je tady jaro, zpomalme… usmějme se na sebe.

Albrechtova střední z Českého Těšína zná jeden zaručený recept: 8 kg mouky, 2 kg medu, 20 vajec, 3 kg cukru, 5 kg čokolády a 30 kelímků povidel, k tomu přidejte partu skvělých lidí, nasaďte si respirátor, udělejte si těsto a vykouzlete 49 krásných perníkových vajíček.

A aby toho nebylo málo… Chcete více, větší úsměv? Tak tedy beránci. 160 vajíček, 16 kg másla, 16 kg cukru, 21 kg mouky, mléko, rozinky. Postup se opět opakuje. 70 beránků, 17 zajíčků.

Velice mne těší, že mimo distančního vzdělávání matematiky, českého jazyka či chemie se najde místo také pro konkrétní činy solidarity a milého poděkování nebo potěšení, dodal k tomuto počinu náměstek hejtmana Mgr. Stanislav Folwarczny.

Přinesli jarní úsměv…Těšínská Albrechtova střední

Učitelé se s chutí a samozřejmostí zapojili do této krásné akce. Využili možnosti osobních konzultací a zapojili i žáky. Podtrženo sečteno, upekli a s láskou rozdali tam, kde je to zapotřebí - zdravotníkům do Nemocnice Agel Český Těšín, Centra sociálních služeb v Českém Těšíně, hasičům, městské policii a představitelům Těšínského divadla.

Mise splněna. Rozdávali jsme radost… Všude úsměv byl a obrovský! dodal, jak jinak než s úsměvem, ředitel Albrechtovy střední školy v Těšíně Pavel Cieslar.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.