Menu

Rovnou stovku oslavila Anna Květoňová z Domova Duha

Paní Anna, která je už devátým rokem klientkou Domova Duha, oslavila sté narozeniny. Narodila se 11. ledna 1923 v Bernaticích nad Odrou. Sté narozeniny oslavila se svým vnukem a jeho rodinou, ke gratulantům se připojili i zaměstnanci domova a jeho uživatelé, poblahopřát přišel Mgr. Aleš Neuwirth vedoucí odboru sociálních věcí Moravskoslezského krajského úřadu.

Rovnou stovku oslavila Anna Květoňová z Domova Duha

Paní Anna Květoňová se narodila manželům Klosovým 11. ledna 1923 v Bernarticích nad Odrou, jako prvorozená dcera. Postupně do rodiny přibyla ještě sestra Marie a bratr Josef. V Bernarticích prožila celé své mládí, navštěvovala zde obecnou školu, školní léta zakončila měšťankou. Ještě v útlém věku nastoupila do služby do jedné bohatší rodiny, kde myla nádobí a uklízela. Později pracovala jako dělnice, až nastal čas, odešla do důchodu.

V Bernarticích si našla i svého budoucího manžela. Z jejich blízkých už žije pouze její vnuk Tomáš, který paní Květoňovou se svou manželkou Irenou navštěvuje a stará se, aby jí nic nechybělo.

Paní Květoňová, pokud jí to zdravotní stav dovolil, ráda šila a pletla pro vnoučata. Když se její zdravotní stav zhoršil, pobývala několik měsíců na lůžku následné péče v Odrách. V roce 2014 se jejím domovem stal Domov Duha v Novém Jičíně.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.