koronaweb
Menu

Jablunkovské sanatorium je po další rekonstrukci

Díky rozsáhlé rekonstrukci mají větší pohodlí nejen klienti sanatoria, ale také jeho zaměstnanci. Celkové náklady projektu včetně vybavení byly vyčísleny na 22 milionů korun, které sanatoriu poskytl Moravskoslezský kraj.

Jablunkovské sanatorium využívají dospělí pacienti pro zotavení po plicních onemocněních. Nabízí také postcovidovou péči lidem, které trápí dlouhodobé potíže po prodělané těžké formě onemocnění Covid-19. Tito pacienti zde podstupují intenzivní fyzioterapii pro zlepšení dechových funkcí i celkové kondice.

Rekonstrukce byla rozdělena do dvou etap. První etapa byla dokončena v roce 2018 a týkala se 2. podlaží. Práce na druhé etapě, která řešila třetí podlaží, skončily na konci září tohoto roku. Nyní tak má sanatorium kompletně zrekonstruované jedno ze dvou křídel budovy. Aktuálně dokončená rekonstrukce zahrnovala výměnu oken a prosklené stěny pro východ na lodgii. V celém patře jsou teď nové vinylové podlahy, změn se dočkalo také jeho dispoziční uspořádání. Rekonstrukcí vzniklo 14 pokojů pro celkem 35 osob, polovina pokojů je dvojlůžkových, polovina třílůžkových. Zásadní změnou bylo vybudování nových sociálních zařízení, takže každé dva pokoje nyní sdílí koupelnu s toaletou.

Celkové náklady stavby činily 21 milionů korun, další milion stálo vybavení. Tyto prostředky sanatoriu poskytl Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu. Zhotovitelem stavby byla firma IPS Třinec.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.