Informace ke koronaviru
A A A
Menu

Nejstarším občanům pomůžeme s objednáním na očkování

Moravskoslezský kraj zřídil bezplatnou linku 800 720 210, na které jsou k dispozici krajští úředníci, kteří občanům nad 80 let pomohou s registrací do systému nebo je přímo po telefonu objednají.

Registraci k očkování a rezervaci termínů si můžete zadat sami přes rezervační systém. Více informací je v tiskové zprávě Ministerstva zdravotnictví.

Od pátku 15. ledna 2021 se mohou registrovat senioři nad 80 let. Od pondělí 18. ledna 2021 se pak může registrovat určený zdravotnický personál a osoby zajištující péči u vybraných poskytovatelů sociálních služeb.

Krajská telefonní linka (ZDARMA): 800 720 210

VOLEJTE od pondělí do neděle, od 8 do 18 hod.

Videa o průběhu očkování v Moravskoslezském kraji

S aktuálním scénářem vakcinace v Moravskoslezském kraji se můžete pravidelně seznámit ve videích hejtmana kraje Ivo Vondráka.

očkování covid-19

„Očkování je pro nás nadějí, že se konečně naše životy vrátí do normálu. Všichni už jsme aktuální situací vyčerpaní, všichni si přejeme, aby už pandemie odezněla a my se mohli vrátit ke svým koníčkům, do společenského života, ale také do práce nebo ke studiu. Proto věřím, že se lidé rozhodnou nechat naočkovat, abychom co nejdříve nad koronavirem zvítězili. Proto všechny prosím, aby očkování podstoupili,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

Centrální informační linka, kterou provozuje Ministerstvo zdravotnictví ČR: 1221

Otázky a odpovědi k očkování.

Metodický pokyn k očkování je na stránkách Ministerstva zdravotnictví.

Více informací je v tiskové zprávě Moravskoslezského kraje.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Úřední hodiny jsou od 28. prosince 2020 omezeny:
Po: 8:00‑13:00 hod.
St: 12:00‑17:00 hod.