Zpráva

Do celostátního kola soutěže Zlatý erb postupují Bohumín a Zbyslavice

Vítězové krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republiky převzali ceny v prostorách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Nejvyšší ocenění si domů odnesli představitelé Bohumína, Zbyslavic a Janovic.

„Musím říct, že všechny weby, přihlášené do soutěže, jsou nesmírně aktuální a dynamické, takže zcela zapadají do koncepce chytrého regionu. Web sice může být krásný, ale pokud je zastaralý, přestává plnit svou funkci. Stránky musí žít s občany, aby vždy pohodlně našli to, co právě potřebují,“ říká Jakub Unucka, náměstek hejtmana MSK pro chytrý region a předseda poroty krajského kola soutěže.

Do soutěže soutěže Zlatý erb se letos v republice zapojilo 508 přihlášených projektů obcí a měst včetně elektronických služeb, což je o padesát procent více než loni. V Moravskoslezském kraji se utkalo 23 projektů ve čtyřech kategoriích. Do celostátního kola, které se bude konat 3. dubna v Hradci Králové, postupují Bohumín a Zbyslavice. Vítězné Janovice, které se už v loňském roce umístily v celostátním kole na druhém místě, podle pravidel nepostupují a nahradí je druhé Zbyslavice.

„Webové stránky by měly sloužit jako užitečný komunikační kanál, například město Příbor na svých stránkách kromě povinně zveřejňovaných informací nebo aktualit nabízí i informace o ordinacích praktických lékařů i ambulantních specialistů nebo radí, jak postupovat při důležitých životních situacích. Tyto informace patří mezi jedny z nejvyhledávanějších,“ sdělila Jitka Hajžmanová, koordinátorka soutěže. Dodala, že i v malé obci mohou webové stránky poskytovat zajímavou a prospěšnou službu jako v obci Otice, kde web umožňuje zvětšení písma vybraných sekcí i vysoký kontrast, aby bylo možné obsah lépe přečíst obsah. Stránky nabízí také syntetickou řeč robotickým hlasem.

Nejlepší webová stránka města:

1. Bohumín
2. Příbor
3. Karviná

Nejlepší webová stránka obce:

1. Janovice
2. Zbyslavice
3. Otice

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba:

1. Bohumín: Mobilní aplikace Hlášení závad Bohumín 2.0
2. Otice: Verze pro seniory
3. Otice: Elektronický rezervační systém víceúčelového hřiště

Aktuální informace o soutěži Zlatý erb.


14. března 2017
frame-scrollup