Zpráva

Do práce i do školy budou lidi na Českotěšínsku vozit autobusy ČSAD Havířov

Veřejnou autobusovou dopravu bude na Českotěšínsku v následujících deseti letech zajišťovat akciová společnost ČSAD Havířov.

Vyplývá to ze smlouvy, kterou 30. března 2016 s dopravcem podepsal zástupce Moravskoslezského kraje – náměstek hejtmana pro dopravu a životní prostředí Daniel Havlík.

Dopravce ČSAD Havířov, a. s. vzešel z otevřeného výběrového řízení. Jeho nabídku vyhodnotili krajští radní jako nejvhodnější. Veřejné služby začne vítěz soutěže poskytovat od 11. prosince letošního roku.

Smlouva byla s ČSAD Havířov, a. s. uzavřena na 10 let. Po tuto dobu bude tento dopravce každoročně zajišťovat dopravní obslužnost na 18 linkách veřejné osobní dopravy v celkovém objemu 2 694 453 kilometrů.  Moravskoslezský kraj bude ročně na tuto službu přispívat zhruba 42 milionů korun, na financování autobusových linek se budou z deseti procent podílet také města a obce z této části regionu.

„Uzavření smlouvy s vybraným dopravcem by mělo vnést do veřejné dopravy nejen stabilitu, ale také ekonomické výhody dlouhodobého kontraktu. Například bude zmodernizován vozový park, cestující budou vozit klimatizovaná nízkopodlažní vozidla s pohonem na CNG. Zvýší se tak kvalita cestování a veřejná osobní doprava bude dostupnější i pro osoby s omezenou možností pohybu,“míní náměstek hejtmana Daniel Havlík.


30. března 2016
frame-scrollup