Zpráva

EKOENERGIE 2019 – Chytrý region na Střední škole teleinformatiky v Ostravě

Dne 27. listopadu 2019 na Střední škole teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace proběhlo finále soutěže žáků základních a středních škol projektu EKOENERGIE 19 - Chytrý region na témata:

• Smart region – zelená budoucnost Moravskoslezského kraje
• Úspory energií jsou cool
• Obnovitelné zdroje energie a blízká budoucnost
• Užitečné odpady a jejich následné využití

Soutěž je pořádána již jedenáct let, letos poprvé ve spolupráci s Odborem životního prostředí a zemědělství Moravskoslezského kraje. Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzala náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Jarmila Uvírová, která se i osobně zúčastnila předávání cen.
Soutěž vzbudila u žáků zájem o ochranu životního prostředí a zamyšlení se nad chytrým regionem. Žáci nabídli zajímavá řešení o obnovitelných zdrojích energie, užitečných odpadech, sluneční energii, elektromobilitě, jak ušetřit energie, fotovoltaice, jaderné energetice, využití plastů v textilním průmyslu a další.
Práce žáků hodnotila odborná porota ve složení Ing. Dalibor Surovka, Ph.D., katedra environmentálního inženýrství fakulty HGF VŠB-TU Ostrava, doc. Mgr. Eva Pertile, Ph.D., katedra environmentálního inženýrství fakulty HGF VŠB-TU Ostrava, Ing. Michaela Bendová, Ph.D., referentka pro EVVO, odbor životního prostředí a zemědělství Moravskoslezského kraje.

První místo v kategorii základní školy získala práce pod názvem „Vystačíme s obnovitelnými zdroji?“ - Masarykova Základní škola a mateřská škola Hnojník 120, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Druhé místo v kategorii základní školy získala práce pod názvem „Obnovitelné zdroje a jejich blízká budoucnost“ -  Základní škola, Ostrava-Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace.
Třetí místo v kategorii základní školy získala práce pod názvem „Úspory energií“ - Základní škola a mateřská škola Ludgeřovice, příspěvková organizace.

První místo v kategorii střední školy získala práce pod názvem „Thoriová jaderná energetika“ – Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace.
Druhé místo v kategorii střední školy získala práce pod názvem „Internet of Things v ekologii“ – Střední škola teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace.
Třetí místo v kategorii střední školy získala práce pod názvem „Elektromobilita“ – Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální, Ostrava-Mariánské Hory, příspěvková organizace.

Organizátoři a žáci se již těší na další ročník EKOENERGIE 20 - Chytrý region.

Zpráva EKOENERGIE 19 - Chytrý region na teleinformatika.eu

frame-scrollup