Zpráva

Electricmarathon 2016 opět zavítal do Moravskoslezského kraje

ELECTRICMARATHON 2016, největší závod elektrických automobilů v Evropě na trase ze Lvova do Monte Carla, měl v úterý 24. května 2016 svou etapovou zastávku v České republice v ostravském Centru bezpečné jízdy LIBROS.

Mezi účastníky závodu byly mimo jiné také týmy z České republiky, Estonska, Španělska a Ukrajiny, většinou ve vozech TESLA, Chevrolet Bolt, Mercedes B a Nissan Leaf.

V rámci doprovodného programu se při této etapové zastávce představily nejmodernější technologie elektromobilů na evropském i světovém trhu. Dopravní podnik Ostrava zde představil veřejnosti svůj elektrobus.

Pořadatelé akce, sdružení OSTRAVA BEZPEČNÁ DOPRAVA a Centrum bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA, připravili návštěvníkům a hostům přehlídkový den nových technologií spojený s pravým závodnickým adrenalinem evropského rozměru. Setkání a dojezdu účastníků závodu elektromobilů se za Moravskoslezský kraj účastnil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Ivan Strachoň a ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Moravskoslezský kraj dlouhodobě sází na rozvoj elektromobility s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší a jít příkladem ostatním municipalitám, podnikatelům i veřejnosti. Získal do pronájmu od společnosti ČEZ dva elektromobily Nissan Leaf a Volkswagen e-UP a před svým úřadem vybudoval dobíjecí stanici pro elektromobily.

Podpora rozvoje elektromobility je dalším příspěvkem kraje k vytvoření podmínek pro vznik chytrého regionu, založeného mimo jiné na principech udržitelné energetiky a dopravy, který využívá nejmodernější poznatky a technologie přívětivé k životnímu prostředí, jež budou přínosem nejen z ekologického, ale i z ekonomického hlediska.

frame-scrollup