Zpráva

Experti na chytrá řešení se setkají 5. října v Ostravě

Smart řešení, která už ve světě fungují, představí čeští i zahraniční odborníci na akci "Chytřejší kraj - Mezinárodní konference a Brokerage Event 2017“.

Akce se koná 5. října 2017 v Ostravě.

Firmy, univerzity a výzkumné organizace z celé Evropy tady získají nové informace, kontakty a tipy na partnery pro případnou spolupráci, mohou se zde podělit o své inovativní nápady a setkat se na dvoustranných (B2B) jednáních, kde během jednoho odpoledne mohou potkat desítky partnerů z různých oborů podnikání.

Konference je určená společnostem z nejrůznějších oborů - digitální a komunikační technologie, dopravy, energetiky, strojírenství, stavebnictví, lidských zdrojů, ochrany životního prostředí, státní a veřejné správy (software pro správu měst a obcí), inovace a nových technologií apod. Že je pro firmy toto téma atraktivní, potvrzují i tři stovky přihlášených účastníků.

Během dopolední konferenční části vystoupí řada odborníků, kteří se věnují tématu "smart cities". Z těch zahraničních je to např. prof. Hiroaki Nishi z univerzity Keio v Tokiu. Prof. Nishi se podílel na zavádění chytrých řešení v několika japonských městech (město Kawasaki, Nasushiobara či Saitama) a v Ostravě představí právě to, jak se koncept chytrých měst implementuje v Japonsku. O tom, jak se budoval chytrý region ve Švédsku, promluví druhý ze zahraničních přednášejících, Lennart Svensson z regionu Skåne. „I náš Moravskoslezský kraj se po vzoru japonských a švédských měst hlásí k modernímu trendu budování chytrých měst a regionů. Chytré technologie jsou budoucnost, k níž máme nakročeno, a já doufám, že tato konference obohatí a inspiruje jak nás, tak naše zahraniční návštěvníky“, řekl ke konferenci náměstek pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

Odpoledne jsou na programu exkurze do výzkumných center VŠB-TUO. „Účastníci budou moci navštívit např. IT4Innovations či energetické centrum ENET. Tato centra společně s dalšími pracovišti univerzity představují solidní základ pro vytvoření silného kompetenčního centra propojující know-how zejména v oblasti IT s nejadernou energetikou. Toto centrum bude v budoucnu stále atraktivnějším partnerem pro firmy, města a regiony uplatňující „smart“ principy,“ doplnil ředitel Centra podpory inovací VŠB-TUO Martin Duda.

Po exkurzích do výzkumných center budou následovat dvoustranná jednání. „Tato dvoustranná jednání jsou díky systému registrace firmám ušitá na míru podle jejich požadavků. Setkají se tedy v krátkém časovém úseku s velkým množstvím potenciálních obchodních partnerů a mají tak možnost navázat nové kontakty a dohodnout se na společné realizaci projektů,“ dodala k B2B jednáním ředitelka Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje Natálie Šitavancová.

Podrobnosti o mezinárodní konferenci včetně programu

Konferenci pořádají Moravskoslezský kraj, Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje a Centrum podpory podnikání VŠB-TU Ostrava.


4. září 2017
frame-scrollup