Zpráva

Kvůli ochraně řidičů veřejných autobusů kraj zakázal nastupovat předními dveřmi. Jízdné se neplatí

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák vydal regulační opatření v příměstské autobusové dopravě. Ode dneška 16. března cestující nesmějí vystupovat ani nastupovat do autobusů předními dveřmi.

„Je nutné ochránit řidiče a vytvořit jim jakousi ‚ochrannou bublinu‘. Řidiči nebudou cestující ani odbavovat,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák s tím, že cestující nebudou ve voze ani označovat jízdní doklady.

Náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka dodal, že se zároveň ruší režim zastávek na znamení. „Bezpečnost cestujících a řidičů je nejdůležitější. Víme, že desítky tisíc obyvatel našeho kraje jsou závislé pouze na veřejné dopravě, proto uděláme vše, aby doprava zůstala zachována a lidé měli možnost jezdit do práce, na nákup či k lékaři. A to v prostředí, které je bezpečné. Samozřejmostí ale je, že lidé by měli v prostředcích veřejné dopravy používat roušky nebo jiné ochranné pomůcky. Věřím, že tato opatření zabrání šíření virové nákazy jak mezi řidiči, tak cestujícími,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Ubezpečil, že Moravskoslezský kraj je připraven dopravcům poskytnout mimořádné zálohy, které budou určeny na výplatu mezd řidičům.

Webové stránky Koordinátora ODIS, který spravuje Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje ODIS.


16. března 2020
frame-scrollup