Zpráva

Mladí cyklisté z Krnova opět bodují

Čtyřčlenná družstva žáků základních škol změřila své síly v Celostátním finále Dopravní soutěže mladých cyklistů.

Celostátní finále Dopravní soutěže mladých cyklistů se konalo od 19. do 21. června v Brně. Sportovní a vědomostní soutěže, rozdělené do dvou kategorií podle věku (10 až 12 let a 12 až 16 let), se zúčastnila vítězná žákovská družstva krajských kol z celé České republiky. Moravskoslezský kraj reprezentovala v obou kategoriích stejně jako v loňském roce Základní škola Krnov, Smetanův okruh 4.

Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo dopravy ve spolupráci s krajskými koordinátory BESIP. Okrsková, okresní kola a krajské kolo každoročně finančně zajišťuje Moravskoslezský kraj. Krajský úřad Moravskoslezského kraje se personálně podílí na organizaci krajského finále. Krnovští žáci i v letošním ročníku prokázali své schopnosti a navázali na předchozí úspěchy, aby tak mohli znovu bojovat o titul mistra republiky, případně v mladší kategorii o postup do evropského finále v Budapešti (European Traffic Education Contest). Přestože se našim cyklistům nepodařilo do evropského finále postoupit, můžeme s radostí říci, že téměř celá republika se po roce opět musela sklonit před uměním žáků z našeho kraje.

Žáci Základní školy Krnov, Smetanův okruh 4 (Moravskoslezský kraj) se stali vicemistry republiky v mladší kategorii, když jejich jedinými přemožiteli byli žáci ZŠ Černošín (Plzeňský kraj), třetí příčku obsadila ZŠ a MŠ Brodce (Středočeský kraj).

Mistry republiky se stali žáci Základní školy Krnov, Smetanův okruh 4 (Moravskoslezský kraj) ve starší kategorii, a to s polovinou trestných bodů oproti soupeřům na druhém místě. Druhé místo obsadila ZŠ a MŠ Medlov (Olomoucký kraj), na třetím místě se umístila ZŠ a MŠ Stupno (Plzeňský kraj),

Členové obou družstev Základní školy Krnov, Smetanův okruh 4 ovládli soutěž i jako jednotlivci, když v mladší kategorii byla mezi dívkami nejúspěšnější Hana Stuchlíková a ve starší kategorii Nela Hanzelová, mezi chlapci 2. místo obsadil Martin Grulich ve starší kategorii a 4. místo Šimon Dadák v mladší kategorii.

Vítězům přejeme hodně úspěchů v evropském finále.