Zpráva

Moravskoslezský kraj má mistry Evropy

Žáci Základní školy Krnov, Smetanův okruh 4 se stali Mistry Evropy v Dopravní soutěži mladých cyklistů.

Ve dnech 12. až 15. září 2019 ve švýcarské metropoli Ženevě proběhl 34. ročník evropského finále „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ ETEC (European Traffic Education Contest). Evropského finále se letos zúčastnilo 22 cyklistických týmů z 19 zemí Evropy. Českou republiku mimo jiné reprezentoval vítěz celostátního finále této soutěže, kterým byli žáci Základní školy Krnov, Smetanův okruh 4.

Evropské finále soutěže zahrnovalo celkem osm disciplín. Praktické disciplíny byly zaměřeny na jízdu zručnosti v různých stupních obtížnosti a „labyrint“, což je průjezd dopravním hřištěm s předem neznámým dopravním značením v omezeném časovém limitu. Nedílnou součástí celého klání byl i test prověřující teoretické znalosti pravidel silničního provozu a každoroční kreativní disciplína ve zdobení cyklistických přileb. Novinkou soutěže bylo chování cyklisty v městském provozu a posouzení nebezpečných situací, a to vše ve virtuální realitě.

Nejlépe zvládlo celé finálové soutěžní klání družstvo žáků Základní školy Krnov, Smetanův okruh 4, pod vedením Mgr. Moniky Hajdové ve složení: Hana Stuchlíková, Silvie Vojáčková, Richard Vojtek a Jaroslav Strýček, když zvítězilo a stalo se tak mistry Evropy. Žáci této školy tak jen potvrdili své dlouhodobé úspěchy na tomto soutěžním poli.

Moravskoslezský kraj blahopřeje mistrům Evropy a děkuje za skvělou reprezentaci jak ČR, tak i Moravskoslezského kraje.