Zpráva

Moravskoslezský kraj představil svá chytrá řešení na brněnském veletrhu URBIS SMART CITY FAIR

Na prvním ročníku veletrhu URBIS SMART CITY FAIR v Brně, představující nejnovější trendy v oblasti „smart cities“ nechyběla expozice Moravskoslezského kraje, nesoucí podtitul „Chytřejší kraj.“

Dvoudenního veletrhu se účastnilo téměř šedesát vystavovatelů z řad veřejné správy i firem a jeho návštěvníci si mohli prohlédnout nejrůznější technologie týkající se například odpadového hospodářství, elektromobility, chytrých řešení v dopravě či v životním prostředí.

Na expozici Moravskoslezského kraje v průběhu dvoudenního veletrhu zavítalo na tři sta návštěvníků a proběhlo více než padesát bilaterálních schůzek se zástupci regionu. Moravskoslezský kraj představil celý koncept chytrých řešení, které v současné době realizuje a také vítěze soutěže o nejlepší chytré řešení Moravskoslezského kraje za rok 2017, kterým je Ústav vývoje a klinických aplikací, z.ú. se svými telemedicínskými sety. Ty si zároveň mohli vyzkoušet „na vlastní kůži“ všichni návštěvníci krajského stánku.

„Veletrh URBIS SMART CITY FAIR nám dal možnost ukázat nejen to, co vše Moravskoslezský kraj v oblasti chytrých řešení může nabídnout, ale také se inspirovat, jaké další chytré technologie v našem kraji můžeme v budoucnu uplatnit, tak abychom občanům maximálně ušetřili čas a finanční prostředky. Věřím, že v příštím roce budeme moci na tomto veletrhu ukázat mnohá další chytrá řešení,“ doplnil k účasti Moravskoslezského kraje náměstek hejtmana pro dopravu a chytrá řešení Jakub Unucka.

frame-scrollup