Zpráva

Strategická skupina chytrého regionu: „Kraj bude lídrem chytrých technologií“

Zástupci Moravskoslezského kraje, v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem a náměstkem hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakubem Unuckou, zahájili ve středu 12. dubna v prostorách krajského úřadu první zasedání Strategické skupiny pro chytrý region.

Platforma, jíž se účastní i zástupci resortních ministerstev (průmyslu, životního prostředí a místního rozvoje), zástupci velkých měst a univerzit, má nadále udávat tón, který Moravskoslezský kraj nasměruje k vedoucí pozici ve využívání konceptu tzv. „chytřejšího kraje“ (smart region) v České republice.

Náměstek pro chytrý region Jakub Unucka na zasedání prezentoval vizi konceptu chytrého kraje spolu s finalizující se strategií chytrého regionu a také dílčí aktivity, které položí jeho základ. Jde především o velké infrastrukturní projekty, které počítají s jednotnou krajskou Wi-Fi sítí, sítí internetu věcí nebo center otevřených dat. Primárním zájmem je však služba občanovi a vývoj technologií, které budou šetřit čas a peníze.

Tato vize byla velice kladně přijata jak ministerskými delegacemi, tak i například ostravským primátorem Tomášem Macurou nebo starostkou města Třinec Věrou Palkovskou či náměstkem opavského primátora Daliborem Halátkem.


18. dubna 2017
frame-scrollup